Plakat- zaproszenie na wieczór wspomnień o prof. Zbigniewie ZaleskimProfesor Zbigniew Zaleski przez ponad 50 lat był związany z KUL jako student, wykładowca, dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz wieloletni kierownik Katedry Psychologii Emocji i Motywacji. Oprócz aktywności naukowej profesor był również zaangażowany w życie społeczno-polityczne, m.in. pełnił mandat posła do Parlamentu Europejskiego (2004-2009 i 2013). Zmarł przed rokiem. Jego współpracownicy i uczniowie z Katedry Psychologii Emocji i Motywacji chcą przywołać pamięć swego mistrza podczas Wieczoru wspomnień poświęconego profesorowi Zbigniewowi Zaleskiemu. Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams 26 listopada 2020 o godzinie 17.30

Link do spotkania.: https://bit.ly/3d12bhZ

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Więcej informacji

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

webianr_niepelonsprawni Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Tym razem zapraszamy na webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej", które odbędzie się 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00. W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia, miejscach pracy i projektach kierowanych do  osób niepełnosprawnych, jak napisać atrakcyjne CV oraz jak właściwie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do rejestracji.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.