Program konferencji Dni Praw Człowieka 2020 Instytut Nauk Socjologicznych KUL oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają na XXXVIII Dni Praw Człowieka "Prawa człowieka w czasie pandemii" Pamięci śp. Prof. Piotra Francuza i  śp. Ks. Prof. Jana Szymczyka. Wydarzenie w formie online odbędzie się w dn. 16-17 grudnia 2020 r.

Link do wydarzenia

plakat_abmk Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Ekspozycje stałe w muzeach kościoła rzymskokatolickiego - historia i współczesność", która odbędzie się 15 grudnia 2020 r. o godz. 10.00. Wydarzenie w formie online na platformie MS TEAMS (link do wydarzenia).

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.