13 stycznia 2021 o godzinie 12.30 w Kościele Akademickim KUL abp Stanisław Wielgus będzie sprawował uroczystą Mszę św. w intencji śp. ks. prof. Andrzeja Maryniarczyka SDB oraz śp. ks. prof. Romana Dzwonkowskiego SAC. W Mszy świętej udział weźmie Senat KUL. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze Księży Profesorów.

10.01.2021 - 22.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Rekrutacja zimowa na KUL 11 stycznia rozpoczęła się rekrutacja zimowa na KUL. W tym roku będzie ona prowadzona na dwa kierunki studiów inżynierskich II stopnia:

Ferie z dziennikarstwem„Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL” to propozycja dla uczniów szkół średnich zainteresowanych dziennikarstwem, mediami, fotografią i reklamą. Przez najbliższy tydzień, przez pięć dni zajęć – od poniedziałku do piątku (11-15 stycznia 2021) wykładowcy będą prowadzili wykłady, warsztaty i ćwiczenia otwarte dla młodych ludzi zainteresowanych tym kierunkiem studiów i możliwościami jakie daje dziennikarstwo KUL.

„Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL” to pilotażowa akcja Instytutu Dziennikarstwa i Zarzadzania KUL. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszenia na stronie www.kul.pl/feriezdziennikarstwem

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

webianr_niepelonsprawni Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżki rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje. Tym razem zapraszamy na webinarium "(Nie)pełnosprawni w pracy- warsztaty aktywizacji zawodowej", które odbędzie się 12 sierpnia 2021 r. o godz. 12.00. W trakcie webinarium uczestnicy dowiedzą się o możliwościach zatrudnienia, miejscach pracy i projektach kierowanych do  osób niepełnosprawnych, jak napisać atrakcyjne CV oraz jak właściwie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Link do rejestracji.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.