programme_visit_20.04.2021_virtual_infopoint_-_lublin_university We wtorek, 20 kwietnia Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL zaprasza na wykład otwarty zatytułowany "Prawa człowieka w stosunkach zewnętrznych UE", który wygłosi  Jonathan van Meerbeeck - dyrektor sekcji DG Human Rights w Komisji Europejskiej w Brukseli.  Wykład online rozpocznie się o godz. 12.30.

Link do wydarzenia (nr sptkania:163 629 9193, kod dostępu: Ypetxyp9h52).

16.02.2021 - 21.04.2021

IX Ogólnopolski Konkurs Logiczny

Wydział Filozofii i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Logicznym. Konkurs Logiczny ma charakter unikatowy w skali kraju. Jego celem jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, jak i regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

Ze względu na panującą epidemię w tegorocznej edycji Konkursu wprowadziliśmy kilka zmian organizacyjnych. Najważniejszą jest ta, że pierwszy (szkolny) etap IX Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego odbędzie się w formie ONLINE w dniu 21 kwietnia 2021 r. (środa) w godzinach 09.00-10.00 CET.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.