Wkrótce

Festiwal Organowy - Ewangelicka 1Kościół Ewangelicko-Augsburski (ul. Ewangelicka 1) zaprasza na piątą edycję Festiwalu Organowego, pt. „Dlaczego ewangelicka?”. W kolejne niedziele maja, o godz. 17.00, grać będą: Michał Markuszewski, Ewelina Bachul, Marek Pilch, Filip Presseisen. Nad całością czuwać będzie kierownik artystyczny festiwalu - dr Adam Załęski.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu będzie tożsamość ewangelicka oraz dialog (rozumiany szeroko, nie tylko w aspekcie międzywyznaniowym). Podczas koncertów zabrzmią różne opracowania pieśni ewangelickiej skomponowane w tej samej lub różnych epokach, jak również spontanicznie przedstawione improwizacje strof chorału brzmiących od wieków w niedzielnych nabożeństwach.

Z uwagi na obostrzenia epidemiczne na uczestnictwo w koncertach obowiązują wcześniejsze zapisy: link do zapisów na koncerty

kul_youtube_wyszynsk_23maja 23 maja 2021 r. w Kościele Akademickim KUL obędzie się koncert zatytułowany "Prymasowi Tysiąclecia w hołdzie" z udziałem Chóru KUL, orkiestry i solistów, pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki. W programie muzyka wokalno-instrumentalna Antonio Vivaldiego i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.

 

Obok Chóru KUL podczas koncertu wystąpią soliści: Agnieszka Tyrawska (sopran), Ewa Wołoszkiewicz (sopran), Elżbieta Branicka (mezzosopran), Andrzej Gładysz (baryton). Instrumentalną oprawę koncertu zapewni Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie.

 

Więcej