2021_reklama_na_fb_1_1 Biuro Karier KUL w dniach 11 - 13 maja 2021 r. organizuje II edycję Akademii Przedsiębiorczości Biura Karier KUL. To cykl wirtualnych szkoleń i webinariów, które pokażą uczestnikom różne aspekty szeroko pojętej przedsiębiorczości. Poprzez ten projekt chcemy m.in. zainspirować słuchaczy do spróbowania z biznesem online jako swojej ścieżki rozwoju, ale również pokazać przedsiębiorczość jako zestaw cech, których poszukują lubelscy pracodawcy. Tematyka spotkań będzie dotykała takich obszarów jak: branża BPO/SSC szansą na karierę dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów, biznes startupowy, proces kształtowania krok po kroku biznesu online. To kolejna edycja wydarzenia, którą realizujemy corocznie na wiosnę. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału!

Więcej  o II edycji

2021_63_tydzien_filozoficzny_plakat

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXIII edycję Tygodnia Filozoficznego pod tytułem SPORY O PRAWDĘ, która będzie miała miejsce w dniach 10-12 maja 2021 r.

Ze względu na sytuację epidemiczną cała konferencja będzie odbywała się w formule online.

Wykłady znakomitych prelegentów LXIII Tygodnia Filozoficznego z różnych ośrodków uniwersyteckich w Polsce i za granicą zaprezentują szerokie i zróżnicowane spektrum podejść do zagadnienia prawdy zarówno w ramach dyscyplin filozoficznych (metafizyka – ontologia, epistemologia, logika, etyka), jak i w odniesieniu do różnych tradycji filozoficznych. Zasadniczym pytaniem, które stawia sobie człowiek dziś jest w szczególności pytanie, czy z konieczności jedyną możliwą opcją jest relatywizm czy też da się dobrze uzasadnić absolutyzm, tj. twierdzenie o istnieniu i możliwości poznania prawdy. Z drugiej strony powstaje też kwestia, jak możliwy jest relatywizm i jakie to niesie konsekwencje praktyczne dla naszego działania i życia w ogóle.

Odpowiedzi na te pytania oraz szereg innych spodziewamy się znaleźć podczas obrad LXIII Tygodnia Filozoficznego, na który serdecznie zapraszamy.

lexalia-1 W dniach 10-14 maja 2021 r. studenci prawa zapraszają na połączone XXII Lexalia i XXVII Tydzień Prawników. Jak zawsze w programie ciekawe szkolenia i wykłady, poszerzające wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu szeroko rozumianego prawa. Wszystkie wydarzenia odbędą się w formie zdalnej na platformie Ms Teams. Link oraz wszelkie szczegółowe informacje będą pojawiały się na bieżąco na fanpage’u Koła Naukowego Studentów Prawa KUL.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.