plakat_2021_10VI_r 10 czerwca 2021 r. Ośrodek Badań nad Dziejami KUL i Katedra Historii Kościoła KUL zapraszają na sympozjum "Ks. Idzi Radziszewski – nasz Założyciel w 150-lecie urodzin". Transmisja on-line rozpocznie się o godz. 10.00.

plakat_2021_10VI_hr 10 czerwca 2021 roku o godz. 14.00 z okazji 30-lecia odnowienia Fundacji Potulickiej oraz 160. rocznicy urodzin Anieli hr. Potulickiej będzie miała miejsce  uroczystość wręczenia Medali 100-lecia KUL  zasłużonym, wieloletnim pracownikom Fundacji  Potulickiej oraz Medalu Signum Universitatis dla Jacka Podlewskiego, prezesa CGFP. Kolejnym punktem wydarzenia będzie sympozjum poświęcone osobie hrabiny  Potulickiej oraz  działalności Fundacji.

Ze względów ograniczeń epidemicznych całość  wydarzenia będzie transmitowana online.

plakat__europa 10 czerwca 2021 roku odbędzie się konferencja w ramach cyklu Seminariów Adenauera, zatytułowana "Jaka przyszłość Europy? Wnioski organizacji pozarządowych woj. lubelskiego" organizowana w ramach Konferencji o Przyszłości Europy. Wydarzenie w formie online rozpocznie się o godzinie 11.00. Jednym ze współorganizatorów konferencji jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Celem realizowanego przedsięwzięcia będą prognozy dotyczące przyszłości Europy z perspektywy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie województwa lubelskiego, a także ocena działań Unii Europejskiej według priorytetów zdefiniowanych w 2019 r.

Link do spotkania  (Meeting ID: 896 9198 9273).

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104. Wyjazd punktualnie o godz. 5.30 sprzed frontonu Gmachu Głównego.

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w piątek, 18 czerwca 2021 r. organizuje na platformie Microsoft Teams  międzynarodową konferencję naukową pt. „Zmiana konstytucji”. Uczestnikami konferencją będą przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, Włoch, Litwy i Słowacji.

Konferencja jest organizowana w ramach grantu przyznanego w 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Program konferencji.

17.06.2021 - 20.06.2021

II Festiwal Wschodnich Podróży

Logo festiwalu East estBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na East est - II Festiwal Wschodnich Podróży, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Gośćmi spotkania będą m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, Waldemar Tatarczuk i Boniek Falicki. Tematyka wschodnia rozumiana będzie szeroko – to zarówno dalekie rejony Europy i Azji, jak też wschodnia Polska. W programie spotkania z podróżnikami, wystawy, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

Szczegóły na stronie festiwalu http://eastestfestiwal.eu/

Promocja książki „Edukacja przez projekty studentów pedagogiki KUL. T. I. Znaki wiary i pamięci”Studenci pierwszego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki są autorami książki „Edukacja przez projekty studentów pedagogiki KUL. T. I. Znaki wiary i pamięci”, która ukazała się pod redakcją prof. dr hab. Krystyny Chałas. Promocja publikacji odbędzie się 19 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00 w Auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego KUL.

OrganyParafia pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, Instytut Historii KUL oraz Katedra Instrumentologii KUL zapraszają na koncert „Piękno organów Riegera”, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r., godz. 19.15 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.