Skwer kard. Kazimierza Górskiego12 czerwca o godz. 13.00 przy ul. Organowej 7 w Lublinie odbędzie się uroczyste otwarcie Skweru Profesora Kazimierza Górskiego - profesora sztuk muzycznych, muzykologa, wychowawcy wielu pokoleń chórzystów. Po uroczystości plenerowej, o godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Profesora.

Ten wybitny dyrygent był absolwentem muzykologii KUL i wykładowcą w Instytucie Muzykologii naszego uniwersytetu w latach 1976-1998. Równocześnie przez niemal 40 lat kierował chórami lubelskimi, w tym Chórem Akademickim KUL w latach 1971-1998.

"Był artystą wybitnym, o wielkiej wrażliwości muzycznej i estetycznej. Jego interpretacje sięgały poziomu najwyższej ekspresji i intensywności, wiodły słuchaczy w rzadko dostępne rejony przeżycia duchowego" - wspominają jego współpracownicy.

10.06.2021 - 12.06.2021

Święto Patronalne KUL 2021

2021_sw_pataronalne_plakat W piątek, 11 czerwca 2021 r., w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, KUL będzie obchodził swoje Święto Patronalne. Tegoroczne obchody rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą św. w Kościele Akademickim, której przewodniczyć będzie bp Henryk Tomasik.

Dalsza część uroczystości odbędzie się w Auli kard. Wyszyńskiego, o godz.11.00. Złożą się na nią: wystąpienie Rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego, wystąpienie Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego, wręczenie odznaczeń państwowych oraz dyplomów ukończenia studiów licencjackich i magisterskich, a także wręczenie Nagród im. Anieli hr. Potulickiej.

Uczelnia została powierzona opiece Serca Jezusowego przez pierwszego rektora uniwersytetu - ks. Idziego Radziszewskiego. W sposób uroczysty społeczność akademicka obchodzi to święto od 1920 roku. Symbol Najświętszego Serca Jezusa, od którego rozchodzą się ciemnozłote promienie widnieje na uniwersyteckim sztandarze, nawiązuje do niego również ornamentyka insygniów rektorskich.

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104. Wyjazd punktualnie o godz. 5.30 sprzed frontonu Gmachu Głównego.

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w piątek, 18 czerwca 2021 r. organizuje na platformie Microsoft Teams  międzynarodową konferencję naukową pt. „Zmiana konstytucji”. Uczestnikami konferencją będą przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, Włoch, Litwy i Słowacji.

Konferencja jest organizowana w ramach grantu przyznanego w 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Program konferencji.

17.06.2021 - 20.06.2021

II Festiwal Wschodnich Podróży

Logo festiwalu East estBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na East est - II Festiwal Wschodnich Podróży, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Gośćmi spotkania będą m.in. Krzysztof Wielicki, Piotr Milewski, Waldemar Tatarczuk i Boniek Falicki. Tematyka wschodnia rozumiana będzie szeroko – to zarówno dalekie rejony Europy i Azji, jak też wschodnia Polska. W programie spotkania z podróżnikami, wystawy, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji.

Szczegóły na stronie festiwalu http://eastestfestiwal.eu/

Promocja książki „Edukacja przez projekty studentów pedagogiki KUL. T. I. Znaki wiary i pamięci”Studenci pierwszego roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagogiki są autorami książki „Edukacja przez projekty studentów pedagogiki KUL. T. I. Znaki wiary i pamięci”, która ukazała się pod redakcją prof. dr hab. Krystyny Chałas. Promocja publikacji odbędzie się 19 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00 w Auli im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego KUL.

OrganyParafia pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie, Instytut Historii KUL oraz Katedra Instrumentologii KUL zapraszają na koncert „Piękno organów Riegera”, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r., godz. 19.15 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.