Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

plakat_webinarum_seminaria_adenaera_21.09-1 Koniec pełnienia funkcji przez Angelę Merkel jako kanclerza Niemiec rodzi szereg pytań m.in. o kształt przyszłej polityki zagranicznej  oraz kto zastanie następcą na urzędzie kanclerskim. Czy należy spodziewać się nowego podejścia w relacjach z państwami Europy Środkowej i Wschodniej? Jakie wyzwania stoją przed współczesnymi Niemcami?  Te i inne zagadnienia zostaną podjęte podczas webinarium zatytułowanego "Jakie Niemcy po Angeli Merkel? Perspektywa państw Europy Środkowej i Wschodniej". Wydarzenie odbędzie się  21 września 2021 o godz. 9.30 na platformie Zoom. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk Politycznych i Administracji KUL.

Dostęp do webinarium

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.

fb_event_wlasciwy Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w partnerstwie z Biurem Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (BON) oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II (KUL) zaprasza na Konferencję Międzynarodową ,,30 lat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych- przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Konferencja odbędzie się 13 i 14 października 2021 r. w trybie hybrydowym tj. za pośrednictwem Internetu oraz stacjonarnie w Centrum Transferu Wiedzy KUL.