Katedra Świata Hiszpańskiego zaprasza na organizowane lub współorganizowane wydarzenia:


- Msze święte w języku hiszpańskim (raz w miesiącu, począwszy od maja 2019 roku);

- 25 lutego - wizyta Ambasadora Peru w Liceum Śródziemnomorskim;

- 26 marca - "Pomóżmy Wenezueli" -  impreza organizowana głównie przez studentów hispanistyki, z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych, władz Lublina i województwa, lubelskiej Caritas.

Cel: zbiórka środków na pomoc Wenezueli;

- 23 kwietnia (urodziny Cervantesa) - Dzień Hiszpański w KUL, promocja kierunku;

- ostatni tydzień maja - "Spotkanie z kulturą chilijską" - w programie przewidziana jest wizyta ambasadora Chile na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz koncert muzyki chilijskiej.

 

 


 

 

Magister Jędrzej Piekara laureatem konkursu Instytutu Literackiego KULTURA

i Fundacji Kultury Paryskiej

na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące "Kultury"

w III Konkursie Kultury Paryskiej

 

Magister Jędrzej Piekara otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia

Instytut Literacki Kultura i Fundacji Kultury Paryskiej za pracę magisterską „Polskie wątki w życiu Michaiła Hellera”, napisaną pod kierunkiem prof. Rafała Wnuka z Katedry Historii i Historiografii Europy Wschodniej.

Gratulacje.

 


 

Profesor Eugeniusz Niebelski odznaczony

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

W czwartek 19 grudnia 2019 roku na uroczystości w Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska wręczyła Ordery Odrodzenia Polski osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Jednym z odznaczonych za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej został pracownik naszego instytutu

Profesor Eugeniusz Niebelski.

 

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy wysokiego odznaczenia państwowego.

 


 grudnia 2019 r. w pobliżu sali GG108  miało Ks. Rektor oraz prof. Jan Goossens z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven odsłonili tablicę poświęconą wielkiemu przyjacielowi Naszego Uniwersytetu Księdzu Profesorowi Jozefowi Marii De Smet, d.h.c KUL. Wielu naszych pracowników, także znakomita część historyków, korzystała z możliwości stypendiów w Belgii właśnie dzięki zaangażowaniu i przyjaźni Ks. Profesora. Uroczystość prowadziła Pani Dziekan Magdalena Charzyńska-Wójcik, zaś znaczący wkład organizacyjny wniósł ze strony IH prof. Paweł Kras.


14 listopada 2019 r. ks. Rektor prof. dr hab. Antoni Dębiński gościł w rezydencji Ambasadora Peru pana Alberto Salasa Barahony w Warszawie. Księdzu Rektorowi towarzyszyli pracownicy Instytutu Historii prof. Cezary Taracha oraz dr Marcin Karkut z Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych.
W trakcie spotkania omawiano program wizyty ks. Rektora i dra Karkuta w Limie, która odbędzie się w ostatnim tygodniu bieżącego miesiąca oraz perspektywy dalszej owocnej współpracy KULu z Peru.

 

 

Pan Ambasador Salas przyjął również zaproszenie na Dzień Peruwiański,organizowany przez Katedrę Świata Hiszpańskiego, 12 grudnia 2019 r., we współpracy z Konsulem Honorowym Peru w Lublinie oraz innymi podmiotami.


 

Autor: Liliana Kycia
Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020, godz. 13:57 - Ewa Krawczak