Katedra Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego serdecznie zapraszają do udziału w cyklu Ogólnopolskich Interdyscyplinarnych Konferencji Naukowych zatytułowanym: AKADEMICKIE POGADANKI O STAROŚCI. Pierwsza konferencja: Starość w rodzinie odbędzie się 21 października (wtorek) 2014 roku. Poświęcona będzie problematyce znaczenia i roli człowieka starego w środowisku rodzinnym.

Gośćmi specjalnymi konferencji, którzy zaprezentują wystąpienia w ramach sesji plenarnej będą Prof. Jerzy Vetulani, Prof. Katarzyna Olbrycht oraz Prof. Maria Braun-Gałkowska.

 

4 września 2014

 

Badania Michała Wiechetka i ks. Marka Jarosza przeprowadzone wspólnie z pracownikami Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (Jakubem Pawlikowskim i Jarosławem Sakiem) zostały nagrodzone podczas European Conference on Religion, Spirituality and Health odbywającej się od 22 do 24 maja 2014 roku na Malcie.

 

zobacz dyplom

 

28 maja 2014

 

Ks. mgr Paweł Jan Brudek otrzymał stypendium naukowe w ramach "Miejskiego programu stypednialnego dla studentów i doktorantów" realizowanego przez Miasto Lublin.

Gratulujemy!

 

zobacz więcej

 

 

26 lutego 2014

 

W 2013 roku Pracownicy IP opublikowali 13 artykułów na liście filadelfijskiej. Podczas spotkania opłatkowego w grudniu 2013, Kapituła Nagrody im. Josepha B. Sidowskiego przyznała nagrody następującym Autorom publikacji na liście JCR: Wacław Bąk, Agata Błachnio, Piotr Francuz, Oleg Gorbaniuk, Tomasz Jankowski, Karol Juros, Mariola Łaguna, Maria Oleś, Piotr Oleś, Aneta Przepiórka, Małgorzata Sobol-Kwapińska, Stanisława Steuden, Elżbieta Talik, Emilia Zabielska-Mendyk.

zobacz szczegóły

 

29 stycznia 2014

 

Konferencja Konteksty Psychologii Rehabilitacji, 3-4 grudnia 2013

Katedra Psychologii Rehabilitacji ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. Metodologie oraz metody w badaniach i transdyscyplinarnej praktyce rehabilitacyjnej rozpoczynającej cykl spotkań naukowych Konteksty Psychologii Rehabilitacji.
Konferencja odbędzie się w dniach 3 i 4 grudnia 2013 roku w Lublinie, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem:     
Serdecznie zapraszamy!
 
1 października 2013

Podczas X Zjazdu PSPS, który odbył się w dniach 13-15 września 2013 w Krakowie przyznano nagrody za najlepszy poster ufundowane przez Ogólnopolski Panel Badawczy "Ariadna". III miejsce i bon na badania o wartości 1500 zł otrzymali Oleg Gorbaniuk i Natalia Szczepańska za plakat "Skale do pomiaru Wielkiej Szóstki i jej korelaty". Serdecznie gratulujemy!

 

29 września 2013

Zapraszamy do lektury nowego numeru Psychologii Społecznej pod redakcją Agaty Błachnio i Anety Przepiórki

czytaj

 

26 września 2013

W dniach 19-20 września 2013 odbędzie się, współorganizowana przez Katedrę Psychologii Rehabilitacji, Międzynarodowa Konferencja Naukowa Aktywizacja Osób z Niepełnosprawnością. Obrady będą miały miejsce na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Białej Podlaskiej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem https://www.kul.pl/katedra-psychologii-rehabilitacji,1760.html

 

6 września 2013

Zapraszamy do lektury nowego numeru Polish Psychological Bulletin pod redakcją Anety Przepiórki i Agaty Błachnio

czytaj

 

5 września 2013

Trzy książki pracowników Naszego Instytutu zostały w tym roku zgłoszone do Nagrody Teofrasta, dwie w kategorii publikacji naukowych, jedna – popularno-naukowych. Serdecznie gratulujemy Autorom!

czytaj więcej

 

Książki naukowe

Elżbieta Talik, Jak trwoga to do Boga? Psychologiczna analiza radzenia sobie ze stresem u młodzieży w okresie dorastania, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2013.

zobacz okładkę

 

Katarzyna Mariańczyk, Kobiety a ryzyko raka, Towarzystwo Naukowe KUL Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Lublin 2012

zobacz okładkę

 

Książki popularnonaukowe

Paweł Fortuna, Pozytywna psychologia porażki. Jak z cytryn zrobić lemoniadę,Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2012

zobacz okładkę

 

5 września 2013

Szanowni Państwo, z największą przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w I Międzynarodowym Sympozjum Naukowym Kazimierz Dąbrowski i Jego dzieło we współczesnej psychologii w dziesiątą rocznicę śmierci Ks. Prof. Franciszka Leśniaka.

 

Sympozjum odbędzie się w dniach 18-19.10.2013 r. w Lublinie. Miejscem obrad będą zabytkowe sale lubelskiego Trybunału Koronnego (ul. Rynek 1, 20-111 Lublin).

 

Szczegóły dotyczące Sympozjum znajdziecie Państwo na stronie internetowej:  www.dezintegracjapozytywna.com

 

Prosimy o zgłoszenie udziału w Sympozjum drogą elektroniczną na adres e-mail: sympozjum@dezintegracjapozytywna.com lub poprzez stronę internetową.

 

W załączniku przesyłamy Komunikat II.

Będzie nam bardzo miło Państwa gościć.

 

 

26 sierpnia 2013

4 lipca 2013 roku o godzinie 16:00 (sala C-411, Czytelnia Instytutu Psychologii, al. Racławickie 14, Lublin) odbędzie się wykład pt.  Structural and processual longitudinal determinants of prosociality. Wygłosi go Guido Alessandri  – Profesor psychologii w Uniwersytecie Sapienza w Rzymie. Jego zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia psychologii pozytywnej, m.in. takie jak orientacja pozytywna, prężność, zachowania prospołeczne. Zajmuje się także metodologią psychologii i metodami analizy danych. Jego artykuły zostały opublikowane m.in. w Journal of Personality and Social Psychology, Applied Psychology: An International Review, Multivariate Behavioral Research, Structural Equation Modeling.

 

27 czerwca 2013

 

Autor: Agata Błachnio
Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018, godz. 11:13 - Małgorzata Bąk