ALA VI edycja - rozpoczynamy rekrutację!

 

Jak co roku, wykorzystujemy bogate doświadczenia ponad 9-letniej praktyki działań Fundacji Sempre a Frente, potencjał dziedzictwa kulturowego Lublina oraz współpracę z różnorodnymi podmiotami i organizacjami związanymi z kreatywnym rozwojem miasta.

 

Fundacja Sempre a Frente już po raz VI organizuje projekt Akademia Lokalnego Animatora, w pełni bezpłatny cykl edukacyjno-szkoleniowy, podczas którego młodzi ludzie z Lublina i okolic będą mieli możliwość zostać liderami aktywizującymi oraz animującymi społeczność lokalną miasta.

Aby tradycji stało się zadość, także i w tym roku wykorzystamy interdyscyplinarne, bogate, 9-letnie doświadczenie, by w porozumieniu z podmiotami i organizacjami związanymi z kreatywnym rozwojem Lublina rozwinąć potencjał, który drzemie w młodych obywatelach.Dlatego jeśli chcesz:

- zdobyć cenne umiejętności marketingowe, liderskie, zarządzania oraz przedsiębiorczości;

- uzyskać niezbędne kompetencje pomocne w pracy animatora społeczno-kulturalnego;

- poznać formy planowania i koordynowania różnorodnych działań społeczno - kulturalnych;

- zyskać wartościowe kontakty wśród lubelskich animatorów i menedżerów kultury;

a przede wszystkim dobrze się bawić i być może nawet odkryć swoją drogę do wymarzonej pracy zawodowej to ALA jest dla Ciebie!

 

Zapraszamy do udziału uczniów, bądź studentów w wieku 17 – 25 lat mieszkających w Lublinie, dyspozycyjnych w ciągu najbliższych 4 miesięcy oraz interesujących się rozwojem osobistym i zdobywaniem praktycznego doświadczenia, a także rozwojem kulturalnym miasta Lublin.  

Umiejętności zdobyte podczas realizacji programu ALA uczestnicy będą mogli wykorzystać w różnorodnych obszarach, takich jak:

- rekrutacja na wybrany, wymarzony kierunek studiów

- realizacji praktyk zawodowych

- zwiększeniu szans na zdobycie stypendium artystycznego

- wykreowaniu niekonwencjonalnego, wyróżniającego się na tle innych CV,

 w celu zdobycia przyszłej pracy zawodowej

 

Udział w programie ALA daje Ci również możliwość zaangażowania w różnorodne inne działania realizowane przez Fundację Sempre a Frente, m.in. w międzynarodowe wymiany młodzieżowe, szkolenia, czy udział w Wolontariacie Europejskim – a to nie wszystko!        

 

Program obejmuje: 

- szkolenie wprowadzające; 

- profesjonalne warsztaty z różnorodnych dziedzin, m.in. zarządzania projektem, właściwego gospodarowania czasem, teorii i praktyki animacji społeczno -  kulturalnej, edukacji kulturalnej i medialnej, marketingu w działalności kulturalnej, fundraisingu, umiejętności liderskich, kierowania grupą oraz edukacji rówieśniczej. (Zajęcia będą się odbywać głównie w czwartki lub piątki po południu oraz w soboty do południa);

- praktyczne wykorzystywanie zdobytej wiedzy w projektach społecznych i kulturalnych;

- realizację autorskiego projektu społeczno – kulturalnego wypracowywanego i wdrożonego przez samych uczestników programu;

 

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programie ALA zapraszamy do zapisywania się poprzez formularz zgłoszeniowy 

https://docs.google.com/forms/d/1sjx6_DYBhGhnkLfxpW2-EEN3K32TU1AsOV2sJVQovDE/edit

Na zgłoszenia czekamy do 1 października 2019 roku

 

Każda osoba zostanie poinformowana o wynikach rekrutacji. Wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w spotkaniu informacyjnym, które się odbędzie 5 października. Uczestnictwo w Programie jest bezpłatne. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i przedstawiona motywacja w formularzu zgłoszeniowym. Warunkiem udziału w Programie jest uczestnictwo we wszystkich warsztatach i spotkaniach. Daty planowanych spotkań są wymienione w formularzu zgłoszeniowym, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ewentualnych zmian.

 

Po więcej informacji o naszych działaniach zapraszamy na stronę internetową, profil FB oraz Instagram

www.sempre.org.pl

www.fb.com/sempreafrente

www.instagram.com/_sempreafrente_

 

ala_plakat_promocyjny

 

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019, godz. 09:18 - Dorota Maj