Aktualności

Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży

Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy MłodzieżyW pierwszym dniu wiosny, 21 marca 2023, w godz. 10.00-14.00 wraz miastem Lublin zapraszamy na Plac Litewski na wspólne dni otwarte lubelskich uczelni pod hasłem Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży. To pierwsze i największe tego typu wydarzenie skierowane do kandydatów na studia zarówno z województwa lubelskiego, jak i całej Polski. Uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję przekonać się, jak studiuje się w Lublinie oraz dlaczego warto stać się częścią lubelskiej społeczności akademickiej.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem kierunku studiów zapraszamy Cię na stoisko KUL, gdzie będziesz mógł poznać ofertę edukacyjną uniwersytetu, na którą składa się ponad 50 kierunków studiów w języku polskim i angielskim oraz dowiedzieć się co wyróżnia KUL spośród innych uczelni i dlaczego właśnie nasz uniwersytet warto wybrać na miejsce swoich studiów? Będziesz mógł też poznać szczegóły procesu rekrutacji, a nasi studenci - Ambasadorzy KUL opowiedzą Ci o działalności licznych kół naukowych oraz organizacji studenckich, dzięki którym może rozwijać swoje pasje, na przykład muzyczne, teatralne albo dziennikarskie. Będzie także można dowiedzieć się jak wygląda dzień studenta i jak można spędzać czas na uczelni w przerwie między zajęciami. Dokąd można wyjechać w ramach programu Erasmus+, aby zrealizować część programu swoich studiów? Studentów jakich narodowości można spotkać na KUL? Odpowiemy także na pytanie czy uniwersytet katolicki jest tylko dla katolików i opowiemy o szerokiej działalności Duszpasterstwa Akademickiego.

W ramach wydarzenia uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w atrakcjach towarzyszących, mających na celu zapoznanie ich z potencjałem turystycznym, kulturalnym i ekonomicznym miasta, takich jak wycieczki z przewodnikiem po Lublinie czy przejazd z przewodnikiem do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.