Ludzie osiągający sukcesy nie osiągają swoich celów w pojedynkę. Za plecami nawet najbardziej niezależnego i samodzielnego człowieka stoi osoba lub grupa ludzi, którzy pomogli mu dostać się na szczyt – Kan Blanchard.

 

Szanowni Państwo,

świętujemy kolejną edycję Programu Mentoringowego. To święto Państwa Mentees oraz Państwa Mentorów.

 

Celebrujemy pracę rozwojową opartą na szczególnej relacji – relacji mentoringowej. To relacja ukazująca wzory do naśladowania, prezentująca działania i postawy adekwatne dla danej roli zawodowej. Relacja oparta na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem oraz wspieraniu ludzi w realizacji ich planów i aspiracji.

Serdecznie dziękujemy za pracę i zaangażowanie włożone w procesy mentoringowe. Wielu Mentorów prowadziło więcej niż jednego studenta. W obecnej edycji programu realizowanych jest 65 procesów, to o 44% więcej w stosunku do poprzedniej edycji.

Państwu Mentees gratulujemy wzrastania oraz szlifowania swojego potencjału pod okiem tak znakomitych specjalistów. Mamy nadzieję, że wsparcie i dobro, które Państwo otrzymaliście, znakomicie wykorzystacie. A gdy sami staniecie się ekspertami w swoich dziedzinach, zechcecie także zaangażować się w pracę mentoringową wspierając w rozwoju inne osoby.

Dziękujemy Fundacji Rozwoju KUL – Partnerowi programu za wspieranie nas już drugi rok z rzędu w tej inicjatywie.

 

W mentoringu często obecna jest metafora, która staje się symbolem naszych dążeń, wartości oraz przekonań. Podobnie stało się w naszym programie. Wybraliśmy żurawia jako metaforę takich przymiotów Mentora jak: uważność, towarzyszenie, zaufanie, dbałość, wrażliwość, ale także bycie przewodnikiem w drodze do rozwoju oraz strażnikiem wartości i przekonań.   

Z czujnością i uważnością wiąże się także pewien mit. A mianowicie w starożytności uważano, że żuraw zasypiając na jednej nodze, w drugiej – podkulonej i schowanej w piórach – trzyma kamień. Gdy ptak zasypia, kamień upada na stojącą nogę i budzi żurawia. W taki oto sposób czujny przewodnik nigdy nie traci swojej uwagi i koncentracji. Podobnie jest w mentoringu. Mentor nie traci uważności i koncentracji w podążaniu za swoim Mentee.

 

Drodzy Mentorzy jeszcze raz dziękujemy za tak ważną pracę. Gratulujemy udanych procesów oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Program Mentoringowy KUL

https://www.kul.pl//program-mentoringowy,110443.html

Glass Door Mentoringu

https://www.kul.pl//glass-door-mentoringu,110608.html 

 

Autor: Marta Wziątek
Ostatnia aktualizacja: 26.05.2023, godz. 13:59 - Marta Wziątek