SUKCESY SPORTOWCÓW - STUDENTÓW KUL
od 1 stycznia 2008 r. do 18 czerwca 2008 r.

1. Tenis ziemny

W rozgrywanych w Szczecinie, w dniach 11-16 lutego 2008 r. w Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym Marek Oratowski student III roku ekonomii oraz Wojciech Gawlak  student I roku filozofii zdobyli w grze podwójnej brązowy medal.

Trenerem tej sekcji jest mgr Jarosław Dobosz.

W dniach 06-08 czerwca 2008 r. w Poznaniu odbyły się XXV Finały Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w tenisie ziemnym mężczyzn. Drużyna KUL w składzie: Marek Oratowski, Wojciech Gawlak, Łukasz Puk i grający trener mgr Jarosław Dobosz – zdobyła I miejsce i złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów oraz II miejsce i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych, uzyskując awans na V Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbędą się w grudniu bieżącego roku w Dublinie (Irlandia).


W Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych wzięło udział 45 uczelni, w tym 12 uniwersytetów. Zawodnicy AZS KUL wygrali kolejno po 2:0 z Politechniką Poznańską, Politechniką Warszawską, Politechnika Wrocławską, a następnie w ćwierćfinale z Uniwersytetem Jagiellońskim i w półfinale z Uniwersytetem Szczecińskim, by dopiero w finale ulec Mistrzom Polski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie 0:2.

  


2. Piłka Nożna


W dniach 27 luty-02 marca 2008 r. odbyły się w Krakowie XXV Mistrzostwa Polski Uniwersytetów w Futsalu. W zawodach wzięło udział 15 Uniwersytetów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się w 3 grupie wraz z:


-    Uniwersytetem Szczecińskim
-    Uniwersytetem Łódzkim
-    Uniwersytetem Katowickim


W rywalizacji grupowej KUL rozegrał następujące mecze:

AZS KUL Lublin – Uniwersytet Łódzki 4:1 (0:1)
Uniwersytet Szczeciński – AZS KUL Lublin 1:8 (0:2)
Uniwersytet Katowicki – AZS KUL Lublin 1:6 (1:2)

 

 

Zajmując w swojej grupie I miejsce z łączną liczbą 9 pkt. (bramki 18-3) awansował do dalszych rozgrywek o miejsca 1-8. W II fazie turnieju zespół KUL Lublin przegrał z Uniwersytetem Gdańskiem 1-3 (1:1). W dużej mierze podyktowane to było brakiem czasu na regenerację sił, z uwagi na fakt, że zespół w ciągu jednego dnia rozegrał swa spotkania, o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00. Grając o miejsca 5-8 AZS KUL Lublin wygrał kolejny mecz, tym razem z UMCS Lublin 4-2 (1:0), a następnie w meczach finałowych pokonał Uniwersytet Jagielloński 3-2 (0-1) i ostatecznie zajął 5 miejsce w kraju na 15 startujących zespołów. Osiągnięcie piłkarzy KUL Lublin jest tym bardziej znaczące, gdyż od wielu lat AZS KUL nie startował tej dyscyplinie, a wcześniejsze starty nie zanotowały takiego osiągnięcia. Zespół rozegrał 6 spotkań zdobywając 26 bramek, tracąc 10. W zawodach wzięło udział 173 zawodników, a AZS KUL Lublin reprezentowało 12 zawodników.


Zespół KUL w Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w futsalu wystąpił w składzie:

1. Bartoszyk Łukasz, bramkarz, prawo Tomaszów Lubelski
2. Bilski Daniel, bramkarz, prawo Tomaszów Lubelski
3. Golisz Łukasz, kapitan drużyny, zarządzanie
4. Mokiejewski Piotr, zawodnik pola, historia
5. Baranowski Dominik, prawo
6. Nowak Kamil, informatyka
7. Jarosiewicz Piotr, teologia
8. Jesionek Adam, zarządzanie
9. Maj Łukasz, matematyka
10. Kretowicz Rafał, prawo Tomaszów Lubelski
11. Rachwał Łukasz, socjologia Stalowa Wola
12. Wic Karol, prawo

Opiekunem zespołu jest mgr Jerzy Dumbal

3. LEKKOATLETYKA

Dnia 28 lutego 2008 r. na trasach wokół zalewu miejskiego w Zamościu, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. Rywalizowało wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek. Na uwagę zasługuje bieg seniorski kobiet 1988 r. i starsze na dystansie 1600m. Po zaciętej walce na I miejscu uplasowała się Agnieszka Tymoszuk –  studentka V roku filozofii - zdobywając złoty medal; II miejsce i srebrny medal zdobyła Anna Antończyk - studentka III roku administracji; III miejsce i brązowy medal wywalczyła Ewa Skrudlik – studentka III roku psychologii.  

Trenerem tych zawodniczek jest mgr Stanisław Lis

W dniach 11-12 kwietnia 2008 r. w Chorzowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych.

Reprezentacja studentów KUL wystąpiła w następującym składzie:


1. Winiarski Michał - administracja (IV rok)
2. Surdacki Kamil - socjologia (II rok)
3. Brodacki Tomasz - historia (II rok)
4. Adamczyk Wojciech - socjologia WZNoS Stalowa Wola (I rok)
5. Brągiel Krzysztof - socjologia (II rok)
6. Kowalski Kamil - pedagogika (I rok)
7. Domiński Adrian - pedagogika (I rok)

W kategorii mężczyzn na dystansie 5000 m startowało 345 studentów z całego kraju.
Najlepiej z naszej ekipy wypadł Adrian Domiński zajmując 65 miejsce zaś Kamil Kowalski był 72.
Startowało 54 Uczelni z całego kraju, a studenci KUL drużynowo zajęli 20 miejsce. Natomiast na 12 startujących Uniwersytetów nasi studenci zajęli wysokie 6 miejsce.

 
Naszych studentów do startu przygotował kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Stanisław Lis i trener Agnieszka Wojciechowska.

 

XVI Ogólnopolski i Międzynarodowy Bieg Solidarności

 
W dniu 07 czerwca 2008 r. w Lublinie odbył się XVI Ogólnopolski Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym wzięła udział reprezentacja Studentów KUL. Startowało 2331 zawodników. Na dystansie 2500 m w kategorii studentek i studentów, medale zdobyli:

I miejsce i złoty medal – Adrian Domińki, pedagogika (I rok)
I miejsce i złoty medal – Urszula Grela, zarządzanie (I rok)
II miejsce i srebrny medal – Kamil Kowalski, pedagogika (I rok)
III miejsce i brązowy medal – Tomasz Brodacki, historia (II rok)
III miejsce i brązowy medal – Małgorzata Stróżek, filologia polska (I rok)

W łącznej punktacji Kobiet i Mężczyzn, AZS KUL wśród Wyższych Uczelni zajął I miejsce.

4. TAEKWONDO OLIMPIJSKIE


Bardzo duży sukces odniosła Agata Gołębiowska – studentka I roku filozofii przyrody ożywionej w Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w dniach 19-20 kwietnia 2008 r. w Piszu (województwo warmińsko-mazurskie). Agata Gołębiowska w kategorii do 59 kg zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.

Trenerem zawodniczki jest mgr Wojciech Kowalski.

 

5. TRÓJBÓJ SIŁOWY

W dniach 25-27 kwietnia2008 r w Supraślu k/Białegostoku odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym.


Drużyna AZS KUL startowała w następującym składzie:
1. Daniel Grabowski, pedagogika (III r.)
2. Michał Miklaszewicz, prawo Stalowa Wola (II r.)
3. Maciej Nastulak, administracja (II r.)
4. Jakub Kumięga, informatyka (I r.)
5. Patryk Kozłowski, prawo Stalowa Wola (I r.)
6. Maciej Janowicz, filozofia teoretyczna (I r.)
7. Łukasz Herbet, matematyka (IV r.)
8. Łukasz Gąbka, filozofia teoretyczna (I rok)

Największy sukces odniósł Daniel Grabowski – student III roku pedagogiki, który zdobył 2 złote medale. W kategorii +125 kg z wynikiem 872,5 kg zajął I miejsce i zdobył złoty medal w typie Uniwersytetów oraz I miejsce i złoty medal w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Szkół Wyższych z wynikiem 872, 5 kg.
Michał Miklaszewicz – student II roku prawa w kategorii do 125 kg z wynikiem 595 kg zajął I miejsce i zdobył złoty medal w typie Uniwersytetów.


Maciej Nastulak – student II roku administracji zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii do 60 kg z wynikiem 340 kg w typie Uniwersytetów.


Jakub Kumięga w kategorii 52 kg uzyskał 180 kg i był krok od brązowego medalu, jednak ostatecznie zajął IV miejsce w typie Uniwersytetów. Patryk Kozłowski w kategorii do 100 kg uzyskał 500 kg i zajął VII miejsce w typie Uniwersytetów. Maciej Janowicz w kategorii 82,5 kg uzyskał 380 kg zajmując VIII miejsce w typie Uniwersytetów. Łukasz Herbet w kategorii do 75 kg uzyskał 365 kg i uplasował się na IX miejscu w typie Uniwersytetów

Daniel Grabowski student III roku pedagogiki w dniach 10-14 czerwca 2008 roku w miejscowości Mariampol położonej nad morzem Azowskim na Ukrainie wziął udział w XXIV Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 23 w Trójboju Siłowym. Daniel Grabowski zawodnik KU AZS KUL zdobył złoty medal i został mistrzem Europy w kat. wagowej +125 kg, okazując się jednocześnie najsilniejszym zawodnikiem całej imprezy.


W poszczególnych bojach uzyskał następujące wyniki: przysiad - 385 kg., wyciskanie - 240 kg., martwy ciąg - 340 kg. Pozwoliło mu to uzyskać najwyższy wynik juniorski w historii polskiego trójboju - 965 kg. Reprezentacja Polski drużynowo w tych Mistrzostwach zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzom imprezy Ukraińcom, a wyprzedzając Bułgarów.

Trenerem sekcji Trójboju siłowego w KUL jest mgr Stanisław Lis.

6. PŁYWANIE

W dniach 10-11 maja 2008 roku odbyły się w Łodzi XXV Mistrzostwa Polski Uniwersytetów w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 16 Uniwersytetów.


KOBIETY

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II reprezentowało 12 zawodniczek. Pomimo dużego osłabienia drużyny spowodowanego ukończeniem studiów przez trzy czołowe zawodniczki, sekcja pływacka zajęła drużynowo IVmiejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.


Medale indywidualne zdobyły:

 

Weronika Chrzanowska - złoty medal na dystansie 50 m st. grzbietowym, fil. polska (III rok)
Dagmara Kucia - brązowy medal na dystansie 50 m st. dowolnym, ZiM (V rok)

Sztafeta drużynowo zajęła II miejsce w Uniwersytetach i zdobyła srebrny medal płynąc w składzie:
- Dagmara Kucia, ZiM (V rok)
- Weronika Chrzanowska, fil. polska (III rok)
- Karolina Szczuka, pedagogika (II rok)
- Magdalena Wójcie, fil. słowiańska (II rok)


Wynik uzyskany przez sekcję pływania kobiet jest tym bardziej wartościowy, ponieważ w zawodach brały również udział reprezentantki Polski.

Trenerem sekcji jest mgr Iwona Szyłejko.

MĘŻCZYŹNI

XXV MPSzW w Pływaniu zorganizowane zostały przez Uniwersytet Łódzki odbyły się w dniach 10-11 maja 2008 r.W zawodach wystartowało 16 Uniwersytetów. Naszą uczelnię reprezentowało 10 zawodników. W klasyfikacji generalnej pływacy KUL wywalczyli 7 miejsce, natomiast najlepszy z ekipy - Paweł Wółkiewicz, student II roku administracji, zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym.

Sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym w składzie: Jan Puchacz, Maciej Nastulak, Bartłomiej  Baściuk, Paweł Wółkiewicz zajęła VI miejsce, natomiast sztafeta 4 x 50m stylem zmiennym w składzie: Adam Stachowski, Jakub Taźbirek, Michał Żegleń, Andrzej Kowalczyk, zajęła X miejsce.

Trenerem jest mgr Roma Słaboń.

7. Karate

W dniach 11-13 kwietnia 2008 r., odbyły się we Wrocławiu XXV MPSZW w Karate zorganizowane z przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

AZS KUL LUBLIN reprezentowali:

Roma Słaboń, nauczycielka SWFiS
Karolina Lasota, kulturoznawstwo (II rok)
Łukasz Matuszewski, kulturoznawstwo (I rok)
Mateusz Wieleba, administracja (IV rok)
Paweł Gocała, administracja IV rok
Łukasz Maksymiuk, matematyka III rok
Patryk Pietrasik, historia III rok

W klasyfikacji generalnej MPSZW AZS KUL JP II zajął 14 miejsce na 34 startujące uczelnie. Wśród mężczyzn najwyższą pozycje wywalczył w kumite indywidualnym Łukasz Matuszewski, zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal natomiast wśród kobiet najlepiej wypadła Roma Słaboń, która wywalczyła 5 miejsce również w kumie indywidualnym.

Trenerem tej sekcji jest mgr Roma Słaboń

8. KOLARSTWO

Duży sukces odniósł Grzegorz Jazurek student II roku filozofii teoretycznej, w rozgrywanym w dniu 19 kwietnia 2008 r. w Puławach, Międzynarodowym Grand Prix w kolarstwie szosowym, zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal.


9. KICK-BOXING

W dniu 17 maja 2008 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w KICK-BOXINGU SEMI LIGHT CONTACT. Grzegorz Mróz, student II roku historii w kat. do 69 kg zdobył brązowy medal.

 

PODSUMOWANIE MEDALI

 

DYSCYPLINA

INDYWIDUALNIE

DRUŻYNOWO

OGÓŁEM

złoto

srebro

brąz

złoto

srebro

brąz

Trójbój siłowy

4

-

1

-

-

-

5

Tenis ziemny

-

-

1

1

1

-

3

Pływanie

1

1

1

-

1

-

4

Lekkoatletyka

5

3

5

-

-

-

13

Taekwondo

-

-

1

-

-

-

1

Karate

-

-

1

-

-

-

1

Kolarstwo

-

-

1

-

-

-

1

Kick-boxing

-

-

1

-

-

-

1

OGÓŁEM

10

4

12

1

2

-

29

 

 

SUKCESY SPORTOWCÓW - STUDENTÓW KUL

od 1 stycznia 2006 r. do 31 grudnia 2007 r.

  

            Bardzo dobra organizacja pracy nowego kierownictwa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, zaowocowała niespotykanym w historii Uczelni pasmem sukcesów na arenie: Mistrzostw Polski Uniwersytetów, Mistrzostw Polski Szkół Wyższych, Akademickich Mistrzostw Polski, Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Studentów, Akademickich Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym i w innych imprezach międzynarodowych.

 

 

1. TRÓJBÓJ SIŁOWY

 

            Na czoło tych osiągnięć wysuwają się wyniki Daniela Grabowskiego - studenta III roku pedagogiki, którego największym osiągnięciem było zdobycie wicemistrzostwa świata  do lat 23, w odbywających się w dniach 6-8 września 2007 r. w La Grade, we Francji -Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym. Lublinianin, członek kadry narodowej, swój srebrny medal wywalczył w kategorii do 125 kg, w finale ulegając jedynie Amerykaninowi. Opiekunem wicemistrza świata jest Stanisław Lis, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sortu KUL.

            Udział w Mistrzostwach Świata, zawdzięcza doskonałemu występowi na Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym, jakie odbyły się w dniach 12-16 czerwca 2007 r. w Sofii, w Bułgarii. Daniel Grabowski, student II roku pedagogiki wywalczył tam srebrny medal w wadze do 125 kg. We wcześniejszym dorobku sportowym studenta KUL-u, znajduje się złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym, zdobyty w dniach 29-30 kwiecień 2006 r. w Warszawie. W organizowanych w dniach 30 marzec-1 kwiecień 2007 r. w Warszawie Mistrzostwach Polski w Trójboju, Daniel Grabowski zajął I miejsce i zdobył złoty medal w wadze do 125 kg.

            W dniach 19-21 maja 2006 r. odbyły się w Supraślu k. Białegostoku Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w trójboju siłowym. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja AZS KUL Lublin, która zespołowo zajęła 7 miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje start Daniela Grabowskiego, studenta I roku pedagogiki, który zdobył złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów i srebrny medal w MPSzW. Pomysłodawcą powołania sekcji trójboju siłowego w KUL Lublin jest obecny kierownik SWFiS p. Stanisław Lis. Sekcja ta po raz pierwszy w historii AZS KUL wzięła udział w MPSzW w 2006 r.

            Z medalami wrócili studenci KUL z Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym, które odbyły się w dniach 27-29 kwietnia 2007 r. w Supraślu, k. Białegostoku. Mistrzowski tytuł obronił Daniel Grabowski (II rok pedagogiki), zdobywając złoty medal  w wadze do 125 kg. w rywalizacji Uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej wszystkich szkół wyższych w Polsce, Daniel Grabowski zdobył swój drugi złoty medal w tym turnieju. Miłą niespodzianką było zdobycie brązowego medalu przez Macieja Nastulaka (I rok administracji) w kategorii do 60 kg w typie uniwersytetów. Drużynowo trójboiści KUL zajęli 6 miejsce wśród uniwersytetów, awansując o jedną pozycję w porównaniu z rokiem ubiegłym. Oprócz medalistów, punkty dla drużyny zdobyli: Paweł Gawidziel, Michał Kowalski, Szymon Pawelec i Michał Miklaszewski.

            Drużynę do Mistrzostw przygotowali: mgr Wiesław Dzięcioł oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu KUL mgr Stanisław Lis.

 

 

2. TENIS ZIEMNY MĘŻCZYZN


           W dniach 02-04 czerwca 2006 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w tenisie ziemnym, w których student II roku ekonomii Łukasz Puk zdobył srebrny medal.

W dniach 03-06 czerwca 2007 r. we Wrocławiu odbyły się finały XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w tenisie ziemnym. Duży sukces odniosła reprezentacja studentów KUL, zdobywając I miejsce i złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów oraz II miejsce i srebrny medal w punktacji generalnej wśród wszystkich Wyższych Uczelni. 


Skład drużyny:

1. Marek Oratowski             - ekonomia (III rok)
2. Łukasz Puk                        - ekonomia (III rok)
3. Radosław Siczek               - IWKR (I rok)
4. Wojciech Gawlak              - IWKR (I rok)


Trenerem zawodników jest mgr Jarosław Dobosz.

Drużyna ta uzyskała awans na Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbędą się w grudniu 2007 r. w Moskwie (Rosja).

W dniach 23-24 czerwca 2007 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w tenisie ziemnym, w których Wojciech Gawlak, student I roku IWKR zdobył złoty medal.W dniach 30 czerwca 2007 r - 07 lipca 2007 r. odbyły się w Gliwicach Letnie Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Mistrzostwo Polski i złoty medal w grze podwójnej zobyli: Marek Oratowski (III rok ekonomii) oraz Wojciech Gawlak (I rok IWKR)

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY W TENISIE ZIEMNYM

  

W dniach 02-09 grudnia 2007r. roku drużyna męska KU AZS KUL uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie ziemnym rozgrywanych w Moskwie (Rosja). W zawodach brało udział 3 zawodników: Marek Oratowski (III rok ekonomii), Wojciech Gawlak (II rok IWKR) oraz Radosław Siczek (II rok IWKR). Na 19 zespołów reprezentujących 12 krajów europejskich (Rosji, Szwecji, Anglii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Czarnogóry, Hiszpanii, Finlandii, Chorwacji i Polski), w składzie których znaleźli się zawodnicy sklasyfikowani w rankingu ATP, nasza drużyna zajęła 4 miejsce, przegrywając walkę o brązowy medal z drużyną Londyn Metropolity University I, broniącymi tytułu Mistrzów Europy. Warto wspomnieć, że przed rokiem, KUL stający się powoli etatowym reprezentantem polskich Uniwersytetów na europejskich kortach, zajął w holenderskim Eindhoven, siódme miejsce. Tym razem, skład drużyny wzmocniło dwóch zawodników. Do Marka Oratowskiego dołączył studiujący od września na lubelskiej uczelni, deblowy partner, Wojciech Gawlak, a także Radosław Siczek, a to przecież dwie najlepsze rakiety po tej stronie Wisły. Na tak wzmocnioną drużynę bardzo liczył trener Jarosław Dobosz. Sukces, jakim niewątpliwie jest zajęcie 4 miejsca podczas tych zawodów, zdaniem szefa tenisowej ekipy KUL, jest rezultatem sportowej postawy graczy: Marka Oratowskiego, Wojciecha Gawlaka, Radosława Siczka, a także wielkiej pomocy ze strony Uczelni, w osobie JM Rektora, ks. prof. dr hab. Stanisława Wilka i kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu - Stanisława Lisa. Za rok, piąte ME Szkół Wyższych, tym razem         w Dublinie, do których przygotowania w sferze logistyki już się rozpoczęły.

 

3. PŁYWANIE

 

W ramach XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w pływaniu, uczestniczyło ponad 200 polskich Uczelni. Zawody odbywały się w czterech strefach, a zakończyły się rozgrywanym w dniach 24-25 maja 2007 r. finałem w Lesznie. Miłą niespodziankę sprawiły pływaczki KUL, zdobywając zespołowo w typie Uniwersytetów złoty medal, a w generalnej punktacji wszystkich uczelni - medal brązowy. Jest to pierwszy taki sukces w historii Uczelni tej sekcji pływackiej kobiet, którą od pięciu lat prowadzi mgr Iwona Szyłejko.

Sztafeta 4x50 m. styl zmienny wywalczyła srebrny medal, uzyskując czas 2:09,45  (MPSzW), a w typie Uniwersytetów medal złoty. Sztafeta płynęła w składzie: Weronika Chrzanowska (III rok filologia polska) Magdalena Wójcik (I rok filologia słowiańska), Karolina Szczuka (I rok pedagogika) Dagmara Kucia (IV rok zarządzanie i marketing).
           W konkurencjach indywidualnych Magda Wójcik (I r. filologia słowiańska) zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:20,15) - (MPSzW), a w typie Uniwersytetów medal złoty. Dagmara Kucia wywalczyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym wśród szkół wyższych; srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:28,31) MPSzW w typie uniwersytetów oraz brązowy medal na dystansie     100 m stylem zmiennym w typie uniwersytetów.


Skład brązowych medalistek XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w pływaniu:
 
1. Dagmara Kucia                 - zarządzanie i marketing (IV rok)
2. Małgorzata Buliszak         - filologia klasyczna (V rok)
3. Karolina Szczuka              - pedagogika (I rok)
4. Magdalena Wójcik           - filologia słowiańska (I rok)
5. Magdalena Wójcik           - zarządzanie i marketing (V rok)
6. Weronika Chrzanowska   - filologia polska (III rok)
7. Urszula Kozicka                - administracja (II rok)
8. Magdalena Krawicz          - prawo (II rok)
9. Katarzyna Trąbka - IWKR (I rok)

 


Dobry występ w tych samych zawodach zaliczyła drużyna męska AZS KUL. Prowadzona przez mgr Artura Kwiecińskiego sekcja pływacka mężczyzn osiągnęła sukces wprowadzając do finału trzech zawodników w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetę 4x50 m stylem dowolnym.


Nasi zawodnicy płynęli w składzie:
1. Paweł Wółkiewicz              - administracja (I rok)
2. Bartłomiej Baściuk           - administracja (II rok) i prawo (I rok)
3. Adam Rybicki                   - IWKR (I rok)
4. Paweł Świątkowski            - IWKR (I rok)

 

Najlepszy z naszej ekipy Paweł Wółkiewicz wywalczył złoty medal płynąc stylem klasycznym 50 m. (0:31,74) w typie uniwersytetów. Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym z czasem 1:45,57 zdobyła brązowy medal w typie uniwersytetów.

 

4. LEKKOATLETYKA

 

W dniach 02-04 czerwca 2006 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w lekkoatletyce, w których nasz student Mateusz Grzywnowicz (I rok administracji) zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w rzucie młotem.

W dniu  02 czerwca 2006 r. w Lublinie, odbył się 14 Ogólnopolski i Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym udział wzięła reprezentacja AZS KUL - Lublin. Brązowy medal na dystansie 2500 m zdobyła Anna Antończyk, studentka I roku administracji.

W dniach 25-27 maja 2007 roku na obiektach sportowych AWF Warszawa odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w lekkoatletyce. Największy sukces indywidualny wśród uniwersytetów osiągnęła Alicja Lipińska, studentka I roku filologii angielskiej, zdobywając srebrny medal w rzucie dyskiem. W Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w biegach przełajowych w dniach 20-21 kwietnia 2007 r. na obiektach SGGW Warszawa, studentki KUL zdobyły 8 miejsce w Polsce wśród wszystkich wyższych uczelni oraz 5 miejsce wśród Uniwersytetów. 


Drużyna biegła w składzie:
1. Agnieszka Tymoszuk        - filozofia teoretyczna (IV rok)
2. Anna Antończyk                - administracja (II rok)
3. Jolanta Florek                   - prawo (V rok)
4. Dorota Trzeszczkowska    - filologia germańska (V rok)
5. Ewa Skrudlik                     - psychologia (II rok)


              Dnia 02 marca 2007 r. wokół Zalewu Miejskiego w Zamościu, rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych, w których startowało 432 zawodników. Na dystansie 1600 m w kategorii młodzieżowej kobiet, najlepiej wypadły zawodniczki z Klubu Uczelnianego AZS-KUL Lublin, które zajęły 3 pierwsze miejsca i zdobyły medale:


I miejsce i złoty medal - Anna Antończyk                           - administracja (II rok)
II miejsce i srebrny medal - Jolanta Florek                       - prawo (V rok)
III miejsce i brązowy medal - Dorota Trzeszczkowska      - filologia germańska (V rok)


              Dnia 2 czerwca 2007 r. w Lublinie odbył się 15 Ogólnopolski i Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym wzięła udział reprezentacja studentów KUL - Lublin. Startowało 2155 zawodników i zawodniczek. Na dystansie 2500 metrów w kategorii studentek i studentów medale zdobyli:


I miejsce i złoty medal - Adrian Domiński              - IWKR (I rok)
II miejsce i srebrny medal - Kamil Kowalski                     - IWKR (I rok)
II miejsce i srebrny medal - Urszula Grela             - prawo kanoniczne (I rok)


W punktacji zespołowej kobiet i mężczyzn w Biegu Solidarności w kategorii Wyższych Uczelni AZS - KUL Lublin zajął I miejsce.


               Dnia 23-24 czerwca 2007 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w lekkoatletyce, w których nasz student Mateusz Grzywnowicz (II rok administracja) zajął I miejsce i zdobył złoty medal w rzucie młotem.
Studentki i studentów do startu w zawodach lekkoatletycznych przygotował trener klasy mistrzowskiej mgr Stanisław Lis z pomocą mgr Agnieszki Koprowskiej i mgr Wiesława Dzięcioła.

 

I BIEG O PUCHAR REKTORA KUL KS PROF. DR HAB STANISŁAWA WILKA


Dnia 20 października 2007 r., w gorącej atmosferze rywalizacji sportowej odbył się I w historii Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Bieg o Puchar Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Stanisława Wilka. Organizatorami imprezy były prowadzące sekcje lekkoatletyki przy SWFiS: mgr Renata Chmielarz (sekcja kobiet) oraz mgr Agnieszka Koprowska (sekcja mężczyzn). Zawody rozgrywane były na terenie SWFiS przy ul. Konstantynów 1G. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał w imieniu JM ks. Rektora, kierownik SWFiS Stanisław Lis.

W zawodach udział wzięły 3 szkoły wyższe: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie oraz Medyczne Studium Zawodowe nr 3 Lublin. Łącznie wystartowało 45 studentów. W punktacji generalnej kobiet i mężczyzn    I miejsce zajął KUL Lublin, II miejsce WSNS, a III MSZ nr 3.

W konkurencji kobiet w biegu na 600m I miejsce zajęła Anna Antończyk (studentka III roku administracji), II miejsce - Agnieszka Kowalczyk (I rok psychologia), III - Ewa Wietrzyk (III rok filologia słowiańska), IV - Magdalena Orczykowska (I rok romanistyka), V - Izabela Patlarska (III rok filologia angielska), VI - Malwina Liponoga (III rok prawo).
            Wśród mężczyzn w biegu na 1000m zwyciężył Krzysztof Brągiel (II rok socjologia), II miejsce zajął Kamil Skałecki (I rok ekonomia), III - Tomasz Brodacki (II rok socjologia), IV - Karol Surdacki (II rok socjologia), V - Paweł Petkowicz (I rok muzykologia), VI - Rafał Kuźmiuk (I rok ekonomia).


Puchary za zajęcie I miejsca oraz medale za II i III miejsce, pamiątkowe dyplomy dla studentów wraz z gratulacjami wręczał kierownik SWFiS KUL mgr Stanisław Lis.

 

  
5. PIŁKA NOŻNA
 


W dniach 18-20 maja 2007 r. w Olsztynie zespół studentów AZS KUL Lublin zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w piłce nożnej.

Skład drużyny KUL:

 Łukasz Bartoszyk, Bartosz Latus, Karol Wic, Bartosz Mikołajczyk, Piotr Lewicki, Łukasz Golisz, Łukasz Rachwał, Filip Romanowski, Rafał Kretowicz, Dominik Baranowski, Rafał Banaszkiewicz, Jarosław Bosek, Piotr Mokijewski, Mirosław Furmanek, Kamil Nowek, Jacek Paszkiewicz, Mariusz Melka, Cezary Ciechanek.
 

 

Trenerem zespołu studentów jest mgr Jerzy Dumbal.

 

 


6. KOSZYKÓWKA


W dniach 17-20 maja 2007 r. w Rzeszowie reprezentacja koszykarzy AZS KUL zdobyła brązowy medal i III miejsce wśród Uniwersytetów.

Skład zespołu KUL:

1. Paweł Pydych, 2. Dawid Szewczyk, 3. Michał Mącik, 4. Adam Lisewski, 5. Bartosz Borkowski, 6. Łukasz Kozłowski, 7. Tomasz Szczurewski, 8. Bartosz Boekowski, 9. Tomasz Białecki, 10. Bartosz Zduniak, 11. Cezary Hunkiewicz, 12. Robert Kulik,

13. Grzegorz Laskowski.


Trenerem zespołu jest mgr Wojciech Paszek.

 


7. PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN


W dniach 17-20 maja 2007 r. zespół KU AZS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II uczestniczył w MPSzW w piłce ręcznej mężczyzn w Zielonej Górze.
W klasyfikacji Mistrzostw Polski Uniwersytetów zajęliśmy IV miejsce, najwyższe               w dotychczasowych startach na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w piłce ręcznej.
KUL wystąpił w składzie: 1. Kamil Tylutki, 2. Michał Wróbel, 3. Łukasz Maliszewski, 4. Dominik Goral, 5. Dominik Jurek, 6. Sławomir Kuc, 7. Michał Socha, 8. Piotr Galiński, 9. Artur Woźniak, 10. Michał Kachno, 11. Krzysztof Drzymała, 12. Bartosz Głowacki, 13. Piotr Pietroń, 14. Jacek Zabielski.

 

 

Trenerem drużyny jest mgr Patryk Maliszewski.

 

8. TAEKWONDO


W dniach 26-27 maja 2007 r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, w których startowała studentka KUL Karolina Łopacka (I rok prawa) zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal.

 

WIELKI SUKCES SEKCJI TAEKWONDO


Po niedawnych wielkich osiągnięciach studentów KUL, duży sukces odniosła sekcja Taekwondo na Akademickich Mistrzostwach Polski w teakwondo olimpijskim, które odbyły się w dniach 27-28 października 2007 r. w Łodzi. W zawodach udział wzięło ponad 130 studentów z wyższych uczelni z całej Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowały swoja formę trzy studentki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wygrywając z całą plejadą znakomitych zawodniczek w swoich kategoriach wagowych.


Tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w kat. wag do 55 kg oraz złoty medal wywalczyła Agata Gołębiowska (I rok filozofia).


Karolina Łopacka (II rok prawo) w kat. wag. do 63 kg zdobyła brązowy medal i została wicemistrzynią Polski, podobnie jak jej koleżanka Mariola Małyszek (I rok filozofia) w kat. wag. +72 kg - brązowy medal.


Trenerem wyżej wymienionych zawodniczek jest mgr Wojciech Kowalski.
Kierownictwo SWFiS KUL zatrudniło wybitnego trenera, byłego trenera kadry polskiej juniorów, obecnie pełniącego funkcję trenera koordynatora kadry taekwondo olimpijskiego   w województwie lubelskim.


Po tak owocnym starcie w pierwszych zawodach tego roku akademickiego życzymy zawodniczkom samych wygranych i czekamy na kolejne medale.

 

 

XXV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W BRYDŻU


 W dniach 30 listopada 02 grudnia 2007 r. we Wrocławiu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych. Startowało 28 reprezentacji uczelni wyższych, w tym ekipa AZS KUL Lublin. Drużyna naszej uczelni zajęła w końcowej klasyfikacji miejsce 26.

Uczelnię reprezentowali nasi studenci:

1. Monika Schmeichel          - historia sztuki (I rok)

2. Maria Sopeta                    - historia sztuki (I rok)

3. Urszula Kużniacka            - prawo (I rok)

4. Rafał Trójczak                  - filozofia teoretyczna (I rok)

5. Jerzy Gwiazda                   - filozofia teoretyczna (I rok)

6. Bartosz Żuk                       - prawo (I rok)

Najlepszym zawodnikami byli Jerzy Gwiazda i Bartosz Żuk. Trenerem sekcji jest mgr Zbigniew Pyda.

 

10. SZACHY

XXV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W SZACHACH

W dniach 05-07 grudnia 2007 r. we Wrocławiu odbyły się XXV Polski Szkół Wyższych
 w szachach.

Startowało 42 reprezentacje uczelni wyższych w tym ekipa AZS KUL Lublin

Drużyna naszej Uczelni zajęła 23 miejsce w końcowej klasyfikacji.

 

Uczelnię reprezentowali nasi studenci:

1. Paweł Panas                      - pracownik KUL

2. Maciej Konera                  - historia (I rok)

3. Łukasz Bełzo                     - teologia (III rok)

4. Janusz Bień                       - pracownik KUL

5. Jan Michałkiewicz - filologia klasyczna (I rok)

6. Szymon Grzywa                 - prawo (II rok Stalowa Wola)

7. Michał Slewczński - prawo (IV rok)

8. Magdalena Papoj              - MISH (III rok)

9. Kinga Zych            - ekonomia (V rok)

 

Najlepszym zawodnikami byli Paweł Panas i Maciek Konera.

Trenerem sekcji jest mgr Zbigniew Pyda.

 

 

 

11. TENIS STOŁOWY

XXV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W TENISIE STOŁOWYM

            W dniach 07-09 grudnia 2007 r. w Krakowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych - strefa c w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

KOBIETY

            Startowało 16 reprezentacji uczelni wyższych, w tym ekipa AZS KUL Lublin.

Drużyna naszej Uczelni zajęła 4 miejsce w grupie eliminacyjnej, zaś w końcowej klasyfikacji miejsce XIII.

Skład drużyny kobiet:

1. Agnieszka Sokół               - nauczycielka SWFiS

2. Beata Aszyk                      - prawo kanoniczne kurs B (I rok)

3. Sylwia Paluch                    - administracja (I rok)

4. Katarzyna Basikowska     - filologia polska (I rok)

MĘŻCZYZNI

W Mistrzostwach wzięło udział 17 uczelni wyższych łącznie z naszą reprezentacją.
W grupie eliminacyjnej nasi tenisiści zajęli III miejsce, w końcowej klasyfikacji miejsce IX.

Skład drużyny mężczyzn:

1. Damian Dzięcioł                - pedagogika (II rok)

2. Kamil Brzyski                   - informatyka (II rok)

3. Mariusz Sycz                     - informatyka (I rok)

 

Trenerem sekcji jest Wiesław Dzięcioł.

 

 

PODSUMOWANIE ZDOBYTYCH MEDALI


Łącznie, w roku akademickim 2006/2007 na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych,
na Mistrzostwach Polski Uniwersytetów, na Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Studentów, na Mistrzostwach Europy i Świata, na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, na Zawodach Lekkoatletycznych Ogólnopolskich i Międzynarodowych oraz w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Lekkoatletyce, studentki i studenci KUL zdobyli następującą ilość medali:

 

Dyscyplina sportowa

Indywidualnie

Drużynowo

RAZEM

złoto

srebro

brąz

złoto

srebro

brąz

Trójbój siłowy

5

3

1

-

-

-

9

Tenis ziemny

1

1

-

2

1

-

5

Pływanie

3

4

2

1

-

1

11

Lekkoatletyka

3

5

2

-

-

-

10

Piłka nożna

-

-

-

-

1

-

1

Koszykówka

-

-

-

-

-

1

1

Teakwondo

1

-

3

-

-

-

4

OGÓŁEM

13

13

8

3

2

2

41

 

 


Ogromny wpływ na osiągnięte sukcesy miały najwyższe Władze Uczelni: JM Rektor ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk i Prorektorzy: prof. dr hab. Józef Fert, prof. dr hab. Roman Doktór, ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski oraz Kurator AZS KUL ks. prof. dr hab. Jerzy Gocko.

SUKCESY SPORTOWCÓW - STUDENTÓW KUL
od 1 stycznia 2008 r. do 18 czerwca 2008 r.

1. Tenis ziemny

W rozgrywanych w Szczecinie, w dniach 11-16 lutego 2008 r. w Halowych Mistrzostwach Polski w Tenisie Ziemnym Marek Oratowski student III roku ekonomii oraz Wojciech Gawlak  student I roku filozofii zdobyli w grze podwójnej brązowy medal.

Trenerem tej sekcji jest mgr Jarosław Dobosz.

W dniach 06-08 czerwca 2008 r. w Poznaniu odbyły się XXV Finały Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w tenisie ziemnym mężczyzn. Drużyna KUL w składzie: Marek Oratowski, Wojciech Gawlak, Łukasz Puk i grający trener mgr Jarosław Dobosz – zdobyła I miejsce i złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów oraz II miejsce i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych, uzyskując awans na V Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbędą się w grudniu bieżącego roku w Dublinie (Irlandia).


W Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych wzięło udział 45 uczelni, w tym 12 uniwersytetów. Zawodnicy AZS KUL wygrali kolejno po 2:0 z Politechniką Poznańską, Politechniką Warszawską, Politechnika Wrocławską, a następnie w ćwierćfinale z Uniwersytetem Jagiellońskim i w półfinale z Uniwersytetem Szczecińskim, by dopiero w finale ulec Mistrzom Polski ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie 0:2.

  


2. Piłka Nożna


W dniach 27 luty-02 marca 2008 r. odbyły się w Krakowie XXV Mistrzostwa Polski Uniwersytetów w Futsalu. W zawodach wzięło udział 15 Uniwersytetów. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się w 3 grupie wraz z:


-    Uniwersytetem Szczecińskim
-    Uniwersytetem Łódzkim
-    Uniwersytetem Katowickim


W rywalizacji grupowej KUL rozegrał następujące mecze:

AZS KUL Lublin – Uniwersytet Łódzki 4:1 (0:1)
Uniwersytet Szczeciński – AZS KUL Lublin 1:8 (0:2)
Uniwersytet Katowicki – AZS KUL Lublin 1:6 (1:2)

 

 

Zajmując w swojej grupie I miejsce z łączną liczbą 9 pkt. (bramki 18-3) awansował do dalszych rozgrywek o miejsca 1-8. W II fazie turnieju zespół KUL Lublin przegrał z Uniwersytetem Gdańskiem 1-3 (1:1). W dużej mierze podyktowane to było brakiem czasu na regenerację sił, z uwagi na fakt, że zespół w ciągu jednego dnia rozegrał swa spotkania, o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00. Grając o miejsca 5-8 AZS KUL Lublin wygrał kolejny mecz, tym razem z UMCS Lublin 4-2 (1:0), a następnie w meczach finałowych pokonał Uniwersytet Jagielloński 3-2 (0-1) i ostatecznie zajął 5 miejsce w kraju na 15 startujących zespołów. Osiągnięcie piłkarzy KUL Lublin jest tym bardziej znaczące, gdyż od wielu lat AZS KUL nie startował tej dyscyplinie, a wcześniejsze starty nie zanotowały takiego osiągnięcia. Zespół rozegrał 6 spotkań zdobywając 26 bramek, tracąc 10. W zawodach wzięło udział 173 zawodników, a AZS KUL Lublin reprezentowało 12 zawodników.


Zespół KUL w Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w futsalu wystąpił w składzie:

1. Bartoszyk Łukasz, bramkarz, prawo Tomaszów Lubelski
2. Bilski Daniel, bramkarz, prawo Tomaszów Lubelski
3. Golisz Łukasz, kapitan drużyny, zarządzanie
4. Mokiejewski Piotr, zawodnik pola, historia
5. Baranowski Dominik, prawo
6. Nowak Kamil, informatyka
7. Jarosiewicz Piotr, teologia
8. Jesionek Adam, zarządzanie
9. Maj Łukasz, matematyka
10. Kretowicz Rafał, prawo Tomaszów Lubelski
11. Rachwał Łukasz, socjologia Stalowa Wola
12. Wic Karol, prawo

Opiekunem zespołu jest mgr Jerzy Dumbal

3. LEKKOATLETYKA

Dnia 28 lutego 2008 r. na trasach wokół zalewu miejskiego w Zamościu, rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych. Rywalizowało wielu utalentowanych zawodników i zawodniczek. Na uwagę zasługuje bieg seniorski kobiet 1988 r. i starsze na dystansie 1600m. Po zaciętej walce na I miejscu uplasowała się Agnieszka Tymoszuk –  studentka V roku filozofii - zdobywając złoty medal; II miejsce i srebrny medal zdobyła Anna Antończyk - studentka III roku administracji; III miejsce i brązowy medal wywalczyła Ewa Skrudlik – studentka III roku psychologii.  

Trenerem tych zawodniczek jest mgr Stanisław Lis

W dniach 11-12 kwietnia 2008 r. w Chorzowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych.

Reprezentacja studentów KUL wystąpiła w następującym składzie:


1. Winiarski Michał - administracja (IV rok)
2. Surdacki Kamil - socjologia (II rok)
3. Brodacki Tomasz - historia (II rok)
4. Adamczyk Wojciech - socjologia WZNoS Stalowa Wola (I rok)
5. Brągiel Krzysztof - socjologia (II rok)
6. Kowalski Kamil - pedagogika (I rok)
7. Domiński Adrian - pedagogika (I rok)

W kategorii mężczyzn na dystansie 5000 m startowało 345 studentów z całego kraju.
Najlepiej z naszej ekipy wypadł Adrian Domiński zajmując 65 miejsce zaś Kamil Kowalski był 72.
Startowało 54 Uczelni z całego kraju, a studenci KUL drużynowo zajęli 20 miejsce. Natomiast na 12 startujących Uniwersytetów nasi studenci zajęli wysokie 6 miejsce.

 
Naszych studentów do startu przygotował kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Stanisław Lis i trener Agnieszka Wojciechowska.

 

XVI Ogólnopolski i Międzynarodowy Bieg Solidarności

 
W dniu 07 czerwca 2008 r. w Lublinie odbył się XVI Ogólnopolski Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym wzięła udział reprezentacja Studentów KUL. Startowało 2331 zawodników. Na dystansie 2500 m w kategorii studentek i studentów, medale zdobyli:

I miejsce i złoty medal – Adrian Domińki, pedagogika (I rok)
I miejsce i złoty medal – Urszula Grela, zarządzanie (I rok)
II miejsce i srebrny medal – Kamil Kowalski, pedagogika (I rok)
III miejsce i brązowy medal – Tomasz Brodacki, historia (II rok)
III miejsce i brązowy medal – Małgorzata Stróżek, filologia polska (I rok)

W łącznej punktacji Kobiet i Mężczyzn, AZS KUL wśród Wyższych Uczelni zajął I miejsce.

4. TAEKWONDO OLIMPIJSKIE


Bardzo duży sukces odniosła Agata Gołębiowska – studentka I roku filozofii przyrody ożywionej w Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w dniach 19-20 kwietnia 2008 r. w Piszu (województwo warmińsko-mazurskie). Agata Gołębiowska w kategorii do 59 kg zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.

Trenerem zawodniczki jest mgr Wojciech Kowalski.

 

5. TRÓJBÓJ SIŁOWY

W dniach 25-27 kwietnia2008 r w Supraślu k/Białegostoku odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym.


Drużyna AZS KUL startowała w następującym składzie:
1. Daniel Grabowski, pedagogika (III r.)
2. Michał Miklaszewicz, prawo Stalowa Wola (II r.)
3. Maciej Nastulak, administracja (II r.)
4. Jakub Kumięga, informatyka (I r.)
5. Patryk Kozłowski, prawo Stalowa Wola (I r.)
6. Maciej Janowicz, filozofia teoretyczna (I r.)
7. Łukasz Herbet, matematyka (IV r.)
8. Łukasz Gąbka, filozofia teoretyczna (I rok)

Największy sukces odniósł Daniel Grabowski – student III roku pedagogiki, który zdobył 2 złote medale. W kategorii +125 kg z wynikiem 872,5 kg zajął I miejsce i zdobył złoty medal w typie Uniwersytetów oraz I miejsce i złoty medal w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Szkół Wyższych z wynikiem 872, 5 kg.
Michał Miklaszewicz – student II roku prawa w kategorii do 125 kg z wynikiem 595 kg zajął I miejsce i zdobył złoty medal w typie Uniwersytetów.


Maciej Nastulak – student II roku administracji zajął III miejsce i zdobył brązowy medal w kategorii do 60 kg z wynikiem 340 kg w typie Uniwersytetów.


Jakub Kumięga w kategorii 52 kg uzyskał 180 kg i był krok od brązowego medalu, jednak ostatecznie zajął IV miejsce w typie Uniwersytetów. Patryk Kozłowski w kategorii do 100 kg uzyskał 500 kg i zajął VII miejsce w typie Uniwersytetów. Maciej Janowicz w kategorii 82,5 kg uzyskał 380 kg zajmując VIII miejsce w typie Uniwersytetów. Łukasz Herbet w kategorii do 75 kg uzyskał 365 kg i uplasował się na IX miejscu w typie Uniwersytetów

Daniel Grabowski student III roku pedagogiki w dniach 10-14 czerwca 2008 roku w miejscowości Mariampol położonej nad morzem Azowskim na Ukrainie wziął udział w XXIV Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 23 w Trójboju Siłowym. Daniel Grabowski zawodnik KU AZS KUL zdobył złoty medal i został mistrzem Europy w kat. wagowej +125 kg, okazując się jednocześnie najsilniejszym zawodnikiem całej imprezy.


W poszczególnych bojach uzyskał następujące wyniki: przysiad - 385 kg., wyciskanie - 240 kg., martwy ciąg - 340 kg. Pozwoliło mu to uzyskać najwyższy wynik juniorski w historii polskiego trójboju - 965 kg. Reprezentacja Polski drużynowo w tych Mistrzostwach zajęła II miejsce ustępując jedynie gospodarzom imprezy Ukraińcom, a wyprzedzając Bułgarów.

Trenerem sekcji Trójboju siłowego w KUL jest mgr Stanisław Lis.

6. PŁYWANIE

W dniach 10-11 maja 2008 roku odbyły się w Łodzi XXV Mistrzostwa Polski Uniwersytetów w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 16 Uniwersytetów.


KOBIETY

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II reprezentowało 12 zawodniczek. Pomimo dużego osłabienia drużyny spowodowanego ukończeniem studiów przez trzy czołowe zawodniczki, sekcja pływacka zajęła drużynowo IVmiejsce w klasyfikacji Uniwersytetów.


Medale indywidualne zdobyły:

 

Weronika Chrzanowska - złoty medal na dystansie 50 m st. grzbietowym, fil. polska (III rok)
Dagmara Kucia - brązowy medal na dystansie 50 m st. dowolnym, ZiM (V rok)

Sztafeta drużynowo zajęła II miejsce w Uniwersytetach i zdobyła srebrny medal płynąc w składzie:
- Dagmara Kucia, ZiM (V rok)
- Weronika Chrzanowska, fil. polska (III rok)
- Karolina Szczuka, pedagogika (II rok)
- Magdalena Wójcie, fil. słowiańska (II rok)


Wynik uzyskany przez sekcję pływania kobiet jest tym bardziej wartościowy, ponieważ w zawodach brały również udział reprezentantki Polski.

Trenerem sekcji jest mgr Iwona Szyłejko.

MĘŻCZYŹNI

XXV MPSzW w Pływaniu zorganizowane zostały przez Uniwersytet Łódzki odbyły się w dniach 10-11 maja 2008 r.W zawodach wystartowało 16 Uniwersytetów. Naszą uczelnię reprezentowało 10 zawodników. W klasyfikacji generalnej pływacy KUL wywalczyli 7 miejsce, natomiast najlepszy z ekipy - Paweł Wółkiewicz, student II roku administracji, zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym.

Sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym w składzie: Jan Puchacz, Maciej Nastulak, Bartłomiej  Baściuk, Paweł Wółkiewicz zajęła VI miejsce, natomiast sztafeta 4 x 50m stylem zmiennym w składzie: Adam Stachowski, Jakub Taźbirek, Michał Żegleń, Andrzej Kowalczyk, zajęła X miejsce.

Trenerem jest mgr Roma Słaboń.

7. Karate

W dniach 11-13 kwietnia 2008 r., odbyły się we Wrocławiu XXV MPSZW w Karate zorganizowane z przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

AZS KUL LUBLIN reprezentowali:

Roma Słaboń, nauczycielka SWFiS
Karolina Lasota, kulturoznawstwo (II rok)
Łukasz Matuszewski, kulturoznawstwo (I rok)
Mateusz Wieleba, administracja (IV rok)
Paweł Gocała, administracja IV rok
Łukasz Maksymiuk, matematyka III rok
Patryk Pietrasik, historia III rok

W klasyfikacji generalnej MPSZW AZS KUL JP II zajął 14 miejsce na 34 startujące uczelnie. Wśród mężczyzn najwyższą pozycje wywalczył w kumite indywidualnym Łukasz Matuszewski, zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal natomiast wśród kobiet najlepiej wypadła Roma Słaboń, która wywalczyła 5 miejsce również w kumie indywidualnym.

Trenerem tej sekcji jest mgr Roma Słaboń

8. KOLARSTWO

Duży sukces odniósł Grzegorz Jazurek student II roku filozofii teoretycznej, w rozgrywanym w dniu 19 kwietnia 2008 r. w Puławach, Międzynarodowym Grand Prix w kolarstwie szosowym, zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal.


9. KICK-BOXING

W dniu 17 maja 2008 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w KICK-BOXINGU SEMI LIGHT CONTACT. Grzegorz Mróz, student II roku historii w kat. do 69 kg zdobył brązowy medal.

 

PODSUMOWANIE MEDALI

 

DYSCYPLINA

INDYWIDUALNIE

DRUŻYNOWO

OGÓŁEM

złoto

srebro

brąz

złoto

srebro

brąz

Trójbój siłowy

4

-

1

-

-

-

5

Tenis ziemny

-

-

1

1

1

-

3

Pływanie

1

1

1

-

1

-

4

Lekkoatletyka

5

3

5

-

-

-

13

Taekwondo

-

-

1

-

-

-

1

Karate

-

-

1

-

-

-

1

Kolarstwo

-

-

1

-

-

-

1

Kick-boxing

-

-

1

-

-

-

1

OGÓŁEM

10

4

12

1

2

-

29

 

 

SUKCESY SPORTOWCÓW - STUDENTÓW KUL

od 1 stycznia 2006 r. do 31 grudnia 2007 r.

  

            Bardzo dobra organizacja pracy nowego kierownictwa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, zaowocowała niespotykanym w historii Uczelni pasmem sukcesów na arenie: Mistrzostw Polski Uniwersytetów, Mistrzostw Polski Szkół Wyższych, Akademickich Mistrzostw Polski, Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Studentów, Akademickich Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym i w innych imprezach międzynarodowych.

 

 

1. TRÓJBÓJ SIŁOWY

 

            Na czoło tych osiągnięć wysuwają się wyniki Daniela Grabowskiego - studenta III roku pedagogiki, którego największym osiągnięciem było zdobycie wicemistrzostwa świata  do lat 23, w odbywających się w dniach 6-8 września 2007 r. w La Grade, we Francji -Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym. Lublinianin, członek kadry narodowej, swój srebrny medal wywalczył w kategorii do 125 kg, w finale ulegając jedynie Amerykaninowi. Opiekunem wicemistrza świata jest Stanisław Lis, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sortu KUL.

            Udział w Mistrzostwach Świata, zawdzięcza doskonałemu występowi na Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym, jakie odbyły się w dniach 12-16 czerwca 2007 r. w Sofii, w Bułgarii. Daniel Grabowski, student II roku pedagogiki wywalczył tam srebrny medal w wadze do 125 kg. We wcześniejszym dorobku sportowym studenta KUL-u, znajduje się złoty medal Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym, zdobyty w dniach 29-30 kwiecień 2006 r. w Warszawie. W organizowanych w dniach 30 marzec-1 kwiecień 2007 r. w Warszawie Mistrzostwach Polski w Trójboju, Daniel Grabowski zajął I miejsce i zdobył złoty medal w wadze do 125 kg.

            W dniach 19-21 maja 2006 r. odbyły się w Supraślu k. Białegostoku Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w trójboju siłowym. W zawodach tych wzięła udział reprezentacja AZS KUL Lublin, która zespołowo zajęła 7 miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje start Daniela Grabowskiego, studenta I roku pedagogiki, który zdobył złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów i srebrny medal w MPSzW. Pomysłodawcą powołania sekcji trójboju siłowego w KUL Lublin jest obecny kierownik SWFiS p. Stanisław Lis. Sekcja ta po raz pierwszy w historii AZS KUL wzięła udział w MPSzW w 2006 r.

            Z medalami wrócili studenci KUL z Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Trójboju Siłowym, które odbyły się w dniach 27-29 kwietnia 2007 r. w Supraślu, k. Białegostoku. Mistrzowski tytuł obronił Daniel Grabowski (II rok pedagogiki), zdobywając złoty medal  w wadze do 125 kg. w rywalizacji Uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej wszystkich szkół wyższych w Polsce, Daniel Grabowski zdobył swój drugi złoty medal w tym turnieju. Miłą niespodzianką było zdobycie brązowego medalu przez Macieja Nastulaka (I rok administracji) w kategorii do 60 kg w typie uniwersytetów. Drużynowo trójboiści KUL zajęli 6 miejsce wśród uniwersytetów, awansując o jedną pozycję w porównaniu z rokiem ubiegłym. Oprócz medalistów, punkty dla drużyny zdobyli: Paweł Gawidziel, Michał Kowalski, Szymon Pawelec i Michał Miklaszewski.

            Drużynę do Mistrzostw przygotowali: mgr Wiesław Dzięcioł oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu KUL mgr Stanisław Lis.

 

 

2. TENIS ZIEMNY MĘŻCZYZN


           W dniach 02-04 czerwca 2006 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w tenisie ziemnym, w których student II roku ekonomii Łukasz Puk zdobył srebrny medal.

W dniach 03-06 czerwca 2007 r. we Wrocławiu odbyły się finały XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w tenisie ziemnym. Duży sukces odniosła reprezentacja studentów KUL, zdobywając I miejsce i złoty medal w klasyfikacji Uniwersytetów oraz II miejsce i srebrny medal w punktacji generalnej wśród wszystkich Wyższych Uczelni. 


Skład drużyny:

1. Marek Oratowski             - ekonomia (III rok)
2. Łukasz Puk                        - ekonomia (III rok)
3. Radosław Siczek               - IWKR (I rok)
4. Wojciech Gawlak              - IWKR (I rok)


Trenerem zawodników jest mgr Jarosław Dobosz.

Drużyna ta uzyskała awans na Akademickie Mistrzostwa Europy, które odbędą się w grudniu 2007 r. w Moskwie (Rosja).

W dniach 23-24 czerwca 2007 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w tenisie ziemnym, w których Wojciech Gawlak, student I roku IWKR zdobył złoty medal.W dniach 30 czerwca 2007 r - 07 lipca 2007 r. odbyły się w Gliwicach Letnie Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Mistrzostwo Polski i złoty medal w grze podwójnej zobyli: Marek Oratowski (III rok ekonomii) oraz Wojciech Gawlak (I rok IWKR)

 

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA EUROPY W TENISIE ZIEMNYM

 

W dniach 02-09 grudnia 2007r. roku drużyna męska KU AZS KUL uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie ziemnym rozgrywanych w Moskwie (Rosja). W zawodach brało udział 3 zawodników: Marek Oratowski (III rok ekonomii), Wojciech Gawlak (II rok IWKR) oraz Radosław Siczek (II rok IWKR). Na 19 zespołów reprezentujących 12 krajów europejskich (Rosji, Szwecji, Anglii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Czarnogóry, Hiszpanii, Finlandii, Chorwacji i Polski), w składzie których znaleźli się zawodnicy sklasyfikowani w rankingu ATP, nasza drużyna zajęła 4 miejsce, przegrywając walkę o brązowy medal z drużyną Londyn Metropolity University I, broniącymi tytułu Mistrzów Europy. Warto wspomnieć, że przed rokiem, KUL stający się powoli etatowym reprezentantem polskich Uniwersytetów na europejskich kortach, zajął w holenderskim Eindhoven, siódme miejsce. Tym razem, skład drużyny wzmocniło dwóch zawodników. Do Marka Oratowskiego dołączył studiujący od września na lubelskiej uczelni, deblowy partner, Wojciech Gawlak, a także Radosław Siczek, a to przecież dwie najlepsze rakiety po tej stronie Wisły. Na tak wzmocnioną drużynę bardzo liczył trener Jarosław Dobosz. Sukces, jakim niewątpliwie jest zajęcie 4 miejsca podczas tych zawodów, zdaniem szefa tenisowej ekipy KUL, jest rezultatem sportowej postawy graczy: Marka Oratowskiego, Wojciecha Gawlaka, Radosława Siczka, a także wielkiej pomocy ze strony Uczelni, w osobie JM Rektora, ks. prof. dr hab. Stanisława Wilka i kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu - Stanisława Lisa. Za rok, piąte ME Szkół Wyższych, tym razem         w Dublinie, do których przygotowania w sferze logistyki już się rozpoczęły.

 

3. PŁYWANIE

 

W ramach XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w pływaniu, uczestniczyło ponad 200 polskich Uczelni. Zawody odbywały się w czterech strefach, a zakończyły się rozgrywanym w dniach 24-25 maja 2007 r. finałem w Lesznie. Miłą niespodziankę sprawiły pływaczki KUL, zdobywając zespołowo w typie Uniwersytetów złoty medal, a w generalnej punktacji wszystkich uczelni - medal brązowy. Jest to pierwszy taki sukces w historii Uczelni tej sekcji pływackiej kobiet, którą od pięciu lat prowadzi mgr Iwona Szyłejko.

Sztafeta 4x50 m. styl zmienny wywalczyła srebrny medal, uzyskując czas 2:09,45  (MPSzW), a w typie Uniwersytetów medal złoty. Sztafeta płynęła w składzie: Weronika Chrzanowska (III rok filologia polska) Magdalena Wójcik (I rok filologia słowiańska), Karolina Szczuka (I rok pedagogika) Dagmara Kucia (IV rok zarządzanie i marketing).
           W konkurencjach indywidualnych Magda Wójcik (I r. filologia słowiańska) zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:20,15) - (MPSzW), a w typie Uniwersytetów medal złoty. Dagmara Kucia wywalczyła srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym wśród szkół wyższych; srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:28,31) MPSzW w typie uniwersytetów oraz brązowy medal na dystansie     100 m stylem zmiennym w typie uniwersytetów.


Skład brązowych medalistek XXIV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w pływaniu:
 
1. Dagmara Kucia                 - zarządzanie i marketing (IV rok)
2. Małgorzata Buliszak         - filologia klasyczna (V rok)
3. Karolina Szczuka              - pedagogika (I rok)
4. Magdalena Wójcik           - filologia słowiańska (I rok)
5. Magdalena Wójcik           - zarządzanie i marketing (V rok)
6. Weronika Chrzanowska   - filologia polska (III rok)
7. Urszula Kozicka                - administracja (II rok)
8. Magdalena Krawicz          - prawo (II rok)
9. Katarzyna Trąbka - IWKR (I rok)

 


Dobry występ w tych samych zawodach zaliczyła drużyna męska AZS KUL. Prowadzona przez mgr Artura Kwiecińskiego sekcja pływacka mężczyzn osiągnęła sukces wprowadzając do finału trzech zawodników w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetę 4x50 m stylem dowolnym.


Nasi zawodnicy płynęli w składzie:
1. Paweł Wółkiewicz              - administracja (I rok)
2. Bartłomiej Baściuk           - administracja (II rok) i prawo (I rok)
3. Adam Rybicki                   - IWKR (I rok)
4. Paweł Świątkowski            - IWKR (I rok)

 

Najlepszy z naszej ekipy Paweł Wółkiewicz wywalczył złoty medal płynąc stylem klasycznym 50 m. (0:31,74) w typie uniwersytetów. Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym z czasem 1:45,57 zdobyła brązowy medal w typie uniwersytetów.

 

4. LEKKOATLETYKA

 

W dniach 02-04 czerwca 2006 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w lekkoatletyce, w których nasz student Mateusz Grzywnowicz (I rok administracji) zajął II miejsce i zdobył srebrny medal w rzucie młotem.

W dniu  02 czerwca 2006 r. w Lublinie, odbył się 14 Ogólnopolski i Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym udział wzięła reprezentacja AZS KUL - Lublin. Brązowy medal na dystansie 2500 m zdobyła Anna Antończyk, studentka I roku administracji.

W dniach 25-27 maja 2007 roku na obiektach sportowych AWF Warszawa odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w lekkoatletyce. Największy sukces indywidualny wśród uniwersytetów osiągnęła Alicja Lipińska, studentka I roku filologii angielskiej, zdobywając srebrny medal w rzucie dyskiem. W Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w biegach przełajowych w dniach 20-21 kwietnia 2007 r. na obiektach SGGW Warszawa, studentki KUL zdobyły 8 miejsce w Polsce wśród wszystkich wyższych uczelni oraz 5 miejsce wśród Uniwersytetów.


Drużyna biegła w składzie:
1. Agnieszka Tymoszuk        - filozofia teoretyczna (IV rok)
2. Anna Antończyk                - administracja (II rok)
3. Jolanta Florek                   - prawo (V rok)
4. Dorota Trzeszczkowska    - filologia germańska (V rok)
5. Ewa Skrudlik                     - psychologia (II rok)


              Dnia 02 marca 2007 r. wokół Zalewu Miejskiego w Zamościu, rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych, w których startowało 432 zawodników. Na dystansie 1600 m w kategorii młodzieżowej kobiet, najlepiej wypadły zawodniczki z Klubu Uczelnianego AZS-KUL Lublin, które zajęły 3 pierwsze miejsca i zdobyły medale:


I miejsce i złoty medal - Anna Antończyk                           - administracja (II rok)
II miejsce i srebrny medal - Jolanta Florek                       - prawo (V rok)
III miejsce i brązowy medal - Dorota Trzeszczkowska      - filologia germańska (V rok)


              Dnia 2 czerwca 2007 r. w Lublinie odbył się 15 Ogólnopolski i Międzynarodowy Bieg Solidarności, w którym wzięła udział reprezentacja studentów KUL - Lublin. Startowało 2155 zawodników i zawodniczek. Na dystansie 2500 metrów w kategorii studentek i studentów medale zdobyli:


I miejsce i złoty medal - Adrian Domiński              - IWKR (I rok)
II miejsce i srebrny medal - Kamil Kowalski                     - IWKR (I rok)
II miejsce i srebrny medal - Urszula Grela             - prawo kanoniczne (I rok)


W punktacji zespołowej kobiet i mężczyzn w Biegu Solidarności w kategorii Wyższych Uczelni AZS - KUL Lublin zajął I miejsce.


               Dnia 23-24 czerwca 2007 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Studentów w lekkoatletyce, w których nasz student Mateusz Grzywnowicz (II rok administracja) zajął I miejsce i zdobył złoty medal w rzucie młotem.
Studentki i studentów do startu w zawodach lekkoatletycznych przygotował trener klasy mistrzowskiej mgr Stanisław Lis z pomocą mgr Agnieszki Koprowskiej i mgr Wiesława Dzięcioła.

 

I BIEG O PUCHAR REKTORA KUL KS PROF. DR HAB STANISŁAWA WILKA


Dnia 20 października 2007 r., w gorącej atmosferze rywalizacji sportowej odbył się I w historii Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Bieg o Puchar Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Stanisława Wilka. Organizatorami imprezy były prowadzące sekcje lekkoatletyki przy SWFiS: mgr Renata Chmielarz (sekcja kobiet) oraz mgr Agnieszka Koprowska (sekcja mężczyzn). Zawody rozgrywane były na terenie SWFiS przy ul. Konstantynów 1G. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał w imieniu JM ks. Rektora, kierownik SWFiS Stanisław Lis.

W zawodach udział wzięły 3 szkoły wyższe: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie oraz Medyczne Studium Zawodowe nr 3 Lublin. Łącznie wystartowało 45 studentów. W punktacji generalnej kobiet i mężczyzn    I miejsce zajął KUL Lublin, II miejsce WSNS, a III MSZ nr 3.

W konkurencji kobiet w biegu na 600m I miejsce zajęła Anna Antończyk (studentka III roku administracji), II miejsce - Agnieszka Kowalczyk (I rok psychologia), III - Ewa Wietrzyk (III rok filologia słowiańska), IV - Magdalena Orczykowska (I rok romanistyka), V - Izabela Patlarska (III rok filologia angielska), VI - Malwina Liponoga (III rok prawo).
            Wśród mężczyzn w biegu na 1000m zwyciężył Krzysztof Brągiel (II rok socjologia), II miejsce zajął Kamil Skałecki (I rok ekonomia), III - Tomasz Brodacki (II rok socjologia), IV - Karol Surdacki (II rok socjologia), V - Paweł Petkowicz (I rok muzykologia), VI - Rafał Kuźmiuk (I rok ekonomia).


Puchary za zajęcie I miejsca oraz medale za II i III miejsce, pamiątkowe dyplomy dla studentów wraz z gratulacjami wręczał kierownik SWFiS KUL mgr Stanisław Lis.

 

  
5. PIŁKA NOŻNA


W dniach 18-20 maja 2007 r. w Olsztynie zespół studentów AZS KUL Lublin zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w piłce nożnej.

Skład drużyny KUL:

 Łukasz Bartoszyk, Bartosz Latus, Karol Wic, Bartosz Mikołajczyk, Piotr Lewicki, Łukasz Golisz, Łukasz Rachwał, Filip Romanowski, Rafał Kretowicz, Dominik Baranowski, Rafał Banaszkiewicz, Jarosław Bosek, Piotr Mokijewski, Mirosław Furmanek, Kamil Nowek, Jacek Paszkiewicz, Mariusz Melka, Cezary Ciechanek.

 

Trenerem zespołu studentów jest mgr Jerzy Dumbal.

 

 


6. KOSZYKÓWKA


W dniach 17-20 maja 2007 r. w Rzeszowie reprezentacja koszykarzy AZS KUL zdobyła brązowy medal i III miejsce wśród Uniwersytetów.

Skład zespołu KUL:

1. Paweł Pydych, 2. Dawid Szewczyk, 3. Michał Mącik, 4. Adam Lisewski, 5. Bartosz Borkowski, 6. Łukasz Kozłowski, 7. Tomasz Szczurewski, 8. Bartosz Boekowski, 9. Tomasz Białecki, 10. Bartosz Zduniak, 11. Cezary Hunkiewicz, 12. Robert Kulik,

13. Grzegorz Laskowski.


Trenerem zespołu jest mgr Wojciech Paszek.

 


7. PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN


W dniach 17-20 maja 2007 r. zespół KU AZS Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II uczestniczył w MPSzW w piłce ręcznej mężczyzn w Zielonej Górze.
W klasyfikacji Mistrzostw Polski Uniwersytetów zajęliśmy IV miejsce, najwyższe               w dotychczasowych startach na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w piłce ręcznej.
KUL wystąpił w składzie: 1. Kamil Tylutki, 2. Michał Wróbel, 3. Łukasz Maliszewski, 4. Dominik Goral, 5. Dominik Jurek, 6. Sławomir Kuc, 7. Michał Socha, 8. Piotr Galiński, 9. Artur Woźniak, 10. Michał Kachno, 11. Krzysztof Drzymała, 12. Bartosz Głowacki, 13. Piotr Pietroń, 14. Jacek Zabielski.

 

 

Trenerem drużyny jest mgr Patryk Maliszewski.

 

8. TAEKWONDO


W dniach 26-27 maja 2007 r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, w których startowała studentka KUL Karolina Łopacka (I rok prawa) zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal.

 

WIELKI SUKCES SEKCJI TAEKWONDO


Po niedawnych wielkich osiągnięciach studentów KUL, duży sukces odniosła sekcja Taekwondo na Akademickich Mistrzostwach Polski w teakwondo olimpijskim, które odbyły się w dniach 27-28 października 2007 r. w Łodzi. W zawodach udział wzięło ponad 130 studentów z wyższych uczelni z całej Polski.

Bardzo dobrze zaprezentowały swoja formę trzy studentki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wygrywając z całą plejadą znakomitych zawodniczek w swoich kategoriach wagowych.


Tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski w kat. wag do 55 kg oraz złoty medal wywalczyła Agata Gołębiowska (I rok filozofia).


Karolina Łopacka (II rok prawo) w kat. wag. do 63 kg zdobyła brązowy medal i została wicemistrzynią Polski, podobnie jak jej koleżanka Mariola Małyszek (I rok filozofia) w kat. wag. +72 kg - brązowy medal.


Trenerem wyżej wymienionych zawodniczek jest mgr Wojciech Kowalski.
Kierownictwo SWFiS KUL zatrudniło wybitnego trenera, byłego trenera kadry polskiej juniorów, obecnie pełniącego funkcję trenera koordynatora kadry taekwondo olimpijskiego   w województwie lubelskim.


Po tak owocnym starcie w pierwszych zawodach tego roku akademickiego życzymy zawodniczkom samych wygranych i czekamy na kolejne medale.

 

 

XXV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W BRYDŻU


 W dniach 30 listopada 02 grudnia 2007 r. we Wrocławiu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych. Startowało 28 reprezentacji uczelni wyższych, w tym ekipa AZS KUL Lublin. Drużyna naszej uczelni zajęła w końcowej klasyfikacji miejsce 26.

Uczelnię reprezentowali nasi studenci:

1. Monika Schmeichel          - historia sztuki (I rok)

2. Maria Sopeta                    - historia sztuki (I rok)

3. Urszula Kużniacka            - prawo (I rok)

4. Rafał Trójczak                  - filozofia teoretyczna (I rok)

5. Jerzy Gwiazda                   - filozofia teoretyczna (I rok)

6. Bartosz Żuk                       - prawo (I rok)

Najlepszym zawodnikami byli Jerzy Gwiazda i Bartosz Żuk. Trenerem sekcji jest mgr Zbigniew Pyda.

 

10. SZACHY

XXV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W SZACHACH

W dniach 05-07 grudnia 2007 r. we Wrocławiu odbyły się XXV Polski Szkół Wyższych
 w szachach.

Startowało 42 reprezentacje uczelni wyższych w tym ekipa AZS KUL Lublin

Drużyna naszej Uczelni zajęła 23 miejsce w końcowej klasyfikacji.

 

Uczelnię reprezentowali nasi studenci:

1. Paweł Panas                      - pracownik KUL

2. Maciej Konera                  - historia (I rok)

3. Łukasz Bełzo                     - teologia (III rok)

4. Janusz Bień                       - pracownik KUL

5. Jan Michałkiewicz - filologia klasyczna (I rok)

6. Szymon Grzywa                 - prawo (II rok Stalowa Wola)

7. Michał Slewczński - prawo (IV rok)

8. Magdalena Papoj              - MISH (III rok)

9. Kinga Zych            - ekonomia (V rok)

 

Najlepszym zawodnikami byli Paweł Panas i Maciek Konera.

Trenerem sekcji jest mgr Zbigniew Pyda.

 

 

 

11. TENIS STOŁOWY

XXV MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ WYŻSZYCH W TENISIE STOŁOWYM

            W dniach 07-09 grudnia 2007 r. w Krakowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych - strefa c w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

KOBIETY

            Startowało 16 reprezentacji uczelni wyższych, w tym ekipa AZS KUL Lublin.

Drużyna naszej Uczelni zajęła 4 miejsce w grupie eliminacyjnej, zaś w końcowej klasyfikacji miejsce XIII.

Skład drużyny kobiet:

1. Agnieszka Sokół               - nauczycielka SWFiS

2. Beata Aszyk                      - prawo kanoniczne kurs B (I rok)

3. Sylwia Paluch                    - administracja (I rok)

4. Katarzyna Basikowska     - filologia polska (I rok)

MĘŻCZYZNI

W Mistrzostwach wzięło udział 17 uczelni wyższych łącznie z naszą reprezentacją.
W grupie eliminacyjnej nasi tenisiści zajęli III miejsce, w końcowej klasyfikacji miejsce IX.

Skład drużyny mężczyzn:

1. Damian Dzięcioł                - pedagogika (II rok)

2. Kamil Brzyski                   - informatyka (II rok)

3. Mariusz Sycz                     - informatyka (I rok)

 

Trenerem sekcji jest Wiesław Dzięcioł.

 

 

PODSUMOWANIE ZDOBYTYCH MEDALI


Łącznie, w roku akademickim 2006/2007 na Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych,
na Mistrzostwach Polski Uniwersytetów, na Międzynarodowych Akademickich Mistrzostwach Studentów, na Mistrzostwach Europy i Świata, na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, na Zawodach Lekkoatletycznych Ogólnopolskich i Międzynarodowych oraz w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Lekkoatletyce, studentki i studenci KUL zdobyli następującą ilość medali:

 

Dyscyplina sportowa

Indywidualnie

Drużynowo

RAZEM

złoto

srebro

brąz

złoto

srebro

brąz

Trójbój siłowy

5

3

1

-

-

-

9

Tenis ziemny

1

1

-

2

1

-

5

Pływanie

3

4

2

1

-

1

11

Lekkoatletyka

3

5

2

-

-

-

10

Piłka nożna

-

-

-

-

1

-

1

Koszykówka

-

-

-

-

-

1

1

Teakwondo

1

-

3

-

-

-

4

OGÓŁEM

13

13

8

3

2

2

41

 

 


Ogromny wpływ na osiągnięte sukcesy miały najwyższe Władze Uczelni: JM Rektor ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk i Prorektorzy: prof. dr hab. Józef Fert, prof. dr hab. Roman Doktór, ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski oraz Kurator AZS KUL ks. prof. dr hab. Jerzy Gocko.

Autor: Roma Słaboń
Ostatnia aktualizacja: 23.06.2009, godz. 08:25 - Beata Rawska