SRAWOZDANIE ZE STAŻU W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

 

Izabela Misiejuk, marzec 2009, Bruksela

 

      Staż w  Parlamencie Europejskim jest szansą na poznanie zasad funkcjonowania parlamentu. Dzięki asystentom prof. Zbigniewa Zaleskiego  szybko odnalazłyśmy się w pracach w Parlamencie Europejskim, codziennie dostawałyśmy informacje o możliwościach uczestniczenia w interesujących nas debatach , spotkaniach, konferencjach prasowych. Podczas naszego pobytu w Brukseli odbywały się posiedzenia frakcji, które ustalały swoje wspólne stanowisko na obrady, które miały miejsce w Strasburgu.

      W tym samym tygodniu, rozpoczynała się również kampania dotycząca wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku, towarzyszyła temu duża konferencja prasowa.

      Na początku pobytu w Brukseli uczestniczyłyśmy w kongresie frakcji EPP-ED w której udział brali znani politycy. Staż w Parlamencie Europejskim jest dobrą okazją do dokładniejszego poznania pracy eurodeputowanych, jak też do spotkania z nimi i dyskusji. Można tam nawiązać kontakt z ludźmi ze wszystkich stron świata, jest to doskonała okazja do poznania kultury innych krajów, jak i również do podszkolenia zdolności językowych.

      Pobyt w Parlamencie Europejskim pozostawia niezapomnianie wrażenia, które są motywacją i potwierdzeniem tego, że europeistyka jest dobrym wyborem.

 

iza_400

 

iza1_400

 

iza2_400

Autor: Paweł Wojtasik
Ostatnia aktualizacja: 02.03.2011, godz. 11:45 - Marta Ordon