Spływ kajakowy po rzece Narwi odbył się w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego‑Kapitał Ludzki, pod tytułem „Wyszkoleni Strażacy – bezpieczniejsi mieszkańcy”.

Uczestnikami spływu była młodzież należąca do OSP w wieku od 13 do 17 lat.

 

dscf6407_2272

 

Podczas spływu na poszczególnych jego etapach były przeprowadzane warsztaty ekologiczne, mające na celu zapoznanie młodzieży z przyrodą rzeki Narwi oraz poznaniem podstawowych zagadnień ekologicznych. Zajęcia obejmowały również zapoznanie się z funkcjonowaniem poszczególnych form ochrony przyrody, takich jak parki narodowe i krajobrazowe (na przykładzie: Narwiańskiego Parku Narodowego i Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego i in.), jak i zapoznanie z gatunkami roślin i zwierząt chronionych związanych z rzeką Narwią oraz omówienie zagrożeń dla środowiska i sposoby zapobiegania im. Za część warsztatową odpowiedzialni byli członkowie KNSOS Karolina Będer oraz Feliks Zachwieja.

 

dscf6509_2272_01

 

Spływ rozpoczęliśmy z miejscowości Narew i po przepłynięciu 240 kilometrów w ciągu 9 dni dopłynęliśmy do Nowogrodu gdzie nastał czas pożegnania niestety … .

Spływ przebiegał bez większych problemów nie licząc kilku wywrotek kajaków, płynięcia podczas ulewy, pod prąd i wiatr ale mimo wszystko sprostaliśmy każdemu wyzwaniu.

 

Za wzorową organizację spływu i sprzęt było odpowiedzialne zaprzyjaźnione Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Sokołowa Podlaskiego. Zawsze gdy dobijaliśmy do brzegu czekało na nas, za każdym razem, urokliwe miejsce na obóz oraz ciepła szama przygotowana przez Bartoliniego i Stacha.

 

Więcej zdjęć w galerii!!!

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 15.08.2010, godz. 18:27 - Weronika Goraj