kajakowy_450qqq_250

 

Kajakowy Patrol św. Franciszka to ogólnopolski projekt realizowany od lipca 2010 roku. Pomysłodawną i realizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

 

 

Jednymlucjusz_133 z głównych działań projektowych jest cykl 30 Wodnych Warsztatów Edukacji Ekologicznej, które przybiorą formę trzydniowych spływów kajakowych. W każdym warsztacie weźmie udział około 20 osób - młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna i studenci. Uzbrojeni w worki na śmieci, wyławiać będą dryfujące w rzekach odpady, segregować je zgodnie z zasadami recyklingu i umieszczać w specjalnych pojemnikach. Podczas spływu każdy uczestnik obserwuje otaczającą przyrodę, a swoje spostrzeżenia notuje w PRZYRODNICZYM DZIENNIKU POKŁADOWYM pod okiem edukatora. Ma też okazję zwiedzić najbliższą okolicę i poznać jej walory turystyczne i przyrodnicze. Łącznie w edukacyjnych spływach kajakowych weźmie udział około 600 osób z całej Polski!

 

Projekt przewiduje również edukację ekologiczną lokalnych społeczności. Warsztaty odbywać się będą w szkołach w miejscowościach usytuowanych w pobliżu rzek, objętych sprzątaniem. Podczas zajęć  za pomocą użytych pomocy dydaktycznych zostanie przedstawiony problem zanieczyszczenia pobliskiej rzeki. 

 

Partnerem projektu, z czego niezmiernie się cieszymy, jest Koło Naukowe Studentów Ochrony Środowiska KUL JP II. Włączenie się w tę ogólnopolską akcję jest bardzo ważnym wydarzeniem w naszej działalości. Członkowie koła odpowiedzialni są za część merytoryczną projektu. Mamy nadzieję, że współpraca będzie owocna, bo jak już mieliśmy okazję się przekonać praca z młodymi KSM-owcami daje wilele satysfakcji.

 

kajakowy_ogl_401

 

strona projektu

http://www.kajakowypatrol.pl/

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 11.09.2010, godz. 23:55 - Weronika Goraj