VII Lubelski Festiwal Nauki miał miejsce w dnich 18 do 24 września 2010 r. Rolę głównego organizatora i koordynatora pełnił Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Przygotowano ponad 800 różnych projektów w formie wykładów, pokazów w laboratoriach, happeningów naukowych, wystaw, spektakli, konkursów itd.

 

W Lubelski Festiwal Nauki aktywnie włączyło się również nasze koło.

 

plakat_viilfn_1913_1913

 

W piątek 24 września przeprowadziliśmy warsztat pt. "Młodzi recyklerz". 

 

Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z problemem recyklingu i właściwego segregowania odpadów.

Chcieliśmy przekoneć uczestników o słuszności i konieczności stosowania recyklingu. Pokazaliśmy korzyści jakie płyną z powtórnego wykorzystania odpadów, zarówno w aspekcie ekologicznym jak i ekonomicznym. Uczniowie zobaczyli także jak oznakowane są produkty i opakowania, które można oddać do recyklingu oraz dowiedzieli się jakie są zasady segregacji odpadów.

 

Zajęcia zakończyły się wspólnym rozwiązaniem krzyżówek, zagadek oraz przygotowaniem plakatów zachecających innych do segregacji odpadów. W celu utrwalenia prezentowanych podczas warsztatów treści przeprowadziliśmy również krótki konkurs segregowania odpadów.

 

Warsztat przeprowadziła Renata Sieńko, a w zajęciach uczestniczyli uczniownie ze szkoły podstawowej.

 

 

Ponadto w ramach festiwalu odbył się TYGIEL Lubelski Kongres Studenckich Kół Naukowych, o którym więcej można przeczytać tutaj. 

 

Więcej informacji na stronie festiwalu!!!

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 09.10.2010, godz. 22:21 - Weronika Goraj