5 listopada odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej dla dzieci w świetlicy przy kościele Ojców Karmelitów Bosych (Lublin, ul. Świętoduska 14).

 

Warsztaty na temat recyklingu i segregacji odpadów poprowadziły Magdalena Malec i Weronika Goraj wspierane przez silną grupę nowych członków koła: Karolinę Pietrzykowską, Tomka Sławińskiego, Ninę Siudak, Ewelinę Biżek i Wojtka Pacana.

 

W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 8 do 14 lat przychodzące do świetlicy prowadzonej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele Ojców Karmelitów Bosych.

 

W ramach warsztatów uczestnicy dowiedzieli się min. co to jest recykling, jak prawidłowo segregowa odpady oraz jakie są kożyści z recyklingu. Dla utrwalenia prezentowanych treści wspólnie obejrzano film animowany "Felek Flaszka & Brat Pet" wyprodukowany dla miasta Poznań (http://www.odpady.poznan.pl/).

Na zakończenie uczestnicy mieli za zadanie stworzyc plakat zachęcający swoich rówieśników do segregacji odpadów.

 

Prowadzone zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że korzyści z recylkingu moze by wiele, a stan naszego środowiska zależy do każnego z nas. Uczestnicy cho nie byli łatwą grupą zaangażowali się w pracę i chętnie brali udział w dyskusji. Dla nas jako prowadzących było to kolejne doświadczenie w pracy z młodymi ludzmi, a także okazja do pokazania nowym członkom jak wyglądają takie zajęcia oraz zachęcenia ich do tego typu działalności.

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 07.11.2010, godz. 14:46 - Weronika Goraj