Turniej indywidualny Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w badmintonie mężczyzn i kobiet już za nami. Wyśmienicie spisała się Iwona Bryk, która zakończyła rywalizację na drugim stopniu podium.

 

W niedzielę sezon w AMWL-ach zainaugurowali badmintoniści. W turnieju kobiet doskonale spisała się Iwona Bryk, która zakończyła rywalizację na drugim miejscu, ustępując tylko Kindze Stefańskiej z WSEI. Pozostałe nasze reprezentantki również pokazały się z bardzo dobrej strony. Joanna Białek i Magdalena Pawluk sklasyfikowane zostały na miejscach 7-8, zaś na miejscach 9-12 znalazła się Katarzyna Chromik. W zestawieniu drużynowym dało to naszej ekipie drugie miejsce, tuż za Uniwersytetem Przyrodniczym.

 

W zawodach mężczyzn nie było już tak dobrze. Na podium stanęli: Wojciech Stańko z Politechniki Lubelskiej oraz Tomasz Rosiński i Janusz Krawczyk z UMCS-u. Najlepszy z drużyny KUL był Łukasz Szulowski, który został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Na pozycjach 17-22 z kolei zawody zakończyli Maciej Świercz, Konrad Zawrotniak oraz Alan Zięba. W klasyfikacji drużynowej pozwoliło to naszej ekipie na zajęcie czwartego miejsca za UMCS-em, UP, i PL.

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012, godz. 22:53 - Renata Respondek