Z bardzo dobrej strony w pierwszej rundzie Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego pokazali się nasi szachiści, którzy ustąpili jedynie drużynie Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

 

Konrad Szczygieł, Katarzyna Gondko, Paweł Ostrzyżek, Jakub Reichert, Mateusz Ostrowski oraz Rafał Orzeł w sobotni poranek rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach. Zawody były rozgrywane systemem kołowym, z tempem 15 minut na zawodnika, a nad całością czuwał sędzia międzynarodowy Zbigniew Pyda. Nasza drużyna składała się z zawodników KUL Lublin oraz wydziału zamiejscowego w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony. Lepsi od naszych szachistów okazali się tylko przedstawiciele Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Nasz team pozostawił z tyłu Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnikę Lubelską.

 

- Wynik naszej drużyny oceniam jako przyzwoity, ale po wzmocnieniu, jakie stanowili dla nas bardzo silni zawodnicy z oddziału zamiejscowego w Tomaszowie Lubelskim: Paweł Ostrzyżek i Katarzyna Gondko liczyliśmy, że uda nam się zwyciężyć. Szczególny niedosyt wywołała minimalna i bardzo pechowa porażka z UMCS-em przez co odskoczyli nam aż na 3 punkty. Mimo wszystko po tym turnieju można z optymizmem patrzeć na zmagania szachistów z KULu w zawodach indywidualnych. Szczególne podziękowania należą się naszemu opiekunowi sekcji, Panu Jarosławowi Doboszowi, który zorganizował drużynę i kibicował oraz wspierał nas podczas turnieju - stwierdził zawodnik naszej ekipy Konrad Szczygieł.

 

Klasyfikacja drużynowa:

1. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej - 11,5 punktów

2. Katolicki Uniwersytet Lubelski - 9,5 punktów

3. Uniwersytet Przyrodniczy - 8,5 punktów

4. Politechnika Lubelska - 6,5 punktów

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012, godz. 21:34 - Renata Respondek