Nasi brydżyści bardzo dobrze spisali się w rywalizacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Nasz team zakończył rywalizację na drugim miejscu, ustępując jedynie Uniwersytetowi Marii Curie Skłodowskiej.

 

W zawodach wystartowało 10 par. Rozegranych zostało 21 rozdań podzielonych na siedem rund. Zawody były grane na punkty meczowe (tkz. imp-y). Turniej par wygrała ta z Politechniki Lubelskiej. Do klasyfikacji drużynowej były liczone natomiast wyniki dwóch najlepszych par z każdej uczelni. W klasyfikacji tej wygrali zawodnicy z UMCS zdobywając łącznie 68 punktów. Zawodnicy KUL-u za zajęcie miejsc czwartego oraz szóstego zdobyli łącznie 48 punkty co dało drugie miejsce w turnieju drużynowym i pozwoliło wyprzedzić Politechnikę o 8 punktów - relacjonuje przebieg wydarzeń nasz zawodnik, Andrzej Marek.

 

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w zbudowanie wartościowej drużyny należą się pani mgr Marcie Czuryło z Tomaszowa Lubelskiego.

 

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Anna Herman i Adrian Kania, Artur Skibniewski i Karol Mielniczek oraz Andrzej Marek i Zbigniew Jaworski.

 

Drużynowa klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej

2. Katolicki Uniwersytet Lubelski

3. Politechnika Lubelska

4. Uniwersytet Przyrodniczy

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012, godz. 09:31 - Renata Respondek