Pojedynek pomiędzy UP a KUL-em, w ramach fazy grupowej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w siatkówce kobiet, był niezwykle emocjonujący. W rozgrywce tie breakowej minimalnie lepsze okazały się nasze rywalki.

 

Niezwykłe widowisko zgotowały kibicom siatkarki UP i KUL. W pierwszym secie lepiej na boisku prezentowały się zawodniczki drużyny przyjezdnej, zwyciężając do 22. W drugiej części spotkania gra jeszcze bardziej się wyrównała, a wynik rozstrzygał się po walce na przewagi. O włos lepsze okazały się gospodynie, doprowadzając do trzeciej odsłony. W tie breaku ponownie żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie przewagi, która pozwoliłaby na spokojne "dowiezienie" wyniku do końca. Wojnę nerwów znów wygrały zawodniczki UP i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

 

UP - KUL 2:1 (22:25, 26:24, 17:15)

 

KUL: Boguszewska, Wiącek, Nowocień, Więcek, Król, Kowalczyk, Dobrzańska, Szkutnik

 

Nasza drużyna zakończyła rywalizację w fazie grupowej na drugim miejscu w tabeli. We wtorek, 19 marca rozpoczną walkę w fazie pucharowej. Półfinałowym przeciwnikiem KUL-u będzie UMCS. Pojedynek zostanie rozegrany w hali AOS o godzinie 18.30. 

 

Przed naszymi zawodniczkami bardzo trudne zadanie, dlatego zachęcamy do ich wspierania na trudnym terenie przeciwniczek!

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013, godz. 21:58 - Renata Respondek