Z dużymi nadziejami nasza drużyna przystępowała do zmagań drużynowych w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach. Ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu.

 

Po zakończeniu zmagań indywidualnych, kapitan naszej drużyny mówił: - Muszę przyznać, że odczuwam dużą satysfakcję z kolejnego zwycięstwa w AMWL, tym bardziej, że rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a losy turnieju nie były przesądzone do ostatniej rundy. Na pochwałę zasługuje również gra moich kolegów z drużyny, którzy zaprezentowali dużą wolę walki i determinację - relacjonował Konrad Szczygieł. 

 

- Postawa całej ekipy w turnieju indywidualnym pozwala realnie myśleć o zwycięstwie w zmaganiach drużynowych, tym bardziej, że szykowane są nowe wzmocnienia składu. Szczególne podziękowania należą się opiekunowi sekcji szachowej Panu mgr Doboszowi, który zorganizował drużynę, a także wspierał nas podczas zawodów - dodał.

 

Jego przewidywania okazały się rzeczywistością. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze również w turnieju drużynowym, w którym ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu, ustępując miejsca tylko Uniwersytetowii Marii Curie Skłodowskiej.

 

Końcowa klasyfikacja drużynowa:

1. Uniwesytet Marii Curie Skłodowskiej
2. Katolicki Uniwersytet Lubelski
3. Politechnika Lubelska
4. Uniwersytet Przyrodniczy
5. Uniwersytet Medyczny
6. PWSZ Zamość
 
Renata Respondek
Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013, godz. 19:48 - Renata Respondek