Reprezentacja KUL w piłce nożnej wyśmienicie spisała się na półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski. Nasza drużyna w bardzo dobrym stylu zapewniła sobie awans do decydujących spotkań na arenie krajowej.

 

Nasi piłkarze pokazali ogromną determinację, by wyjechać na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski. Gdy wreszcie udało im się osiągnąć potrzebne wsparcie, by wziąć udział w krakowskich zmaganiach pokazali wyśmienitą formę.

 

W fazie grupowej nasza drużyna mierzyła się z WSSP z Lublina, Uniwersytetem Ekonomicznym z Krakowa i Uniwersytetem Jagiellońskim. W pierwszej potyczce nasza drużyna okazała się gorsza niż rywal "zza miedzy". Z krakowskimi ekipami jednak nasi piłkarze poradzili sobie wyśmienicie i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w grupie.

 

O pierwszym miejscu w półfinałach decydował mecz z Politechniką Rzeszowską. Potyczka była bardzo zacięta. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie na nieszczęście naszej drużyny rzeszowianie strzelili jedynego gola co dało im końcowe zwycięstwo.

 

Wyniki zmagań w Krakowie:

WSSP Lublin - KUL 3:0 (1:0)

UJ Kraków - KUL 0:6 (0:4)

UEK Kraków - KUL 1:3 (0:3)

Politechnika Rzeszowska - KUL 1:0 (0:0)

 

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 9-12. czerwca w Opolu. Oby nasza drużyna spisała się w tych zawodach równie dobrze!

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013, godz. 15:38 - Renata Respondek