PU_14827 IV 2014 – Niedziela Miłosierdzia Bożego – pierwsza niedziela po Wielkanocy, zwana też Świętem Miłosierdzia Bożego.„Pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy; ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia” (Dzienniczek, 49) – powiedział Pan Jezus do siostry Faustyny Kowalskiej. Święto, o które prosił, stało się wyjątkowym dniem w kalendarium Jana Pawła II. Ustanowił je dla całego Kościoła 30 IV 2000 r., podczas kanonizacji św. Faustyny. W przededniu tego święta, 2 IV 2005 r., o godzinie 21.37, odszedł do domu Ojca. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 1 V 2011 r. został ogłoszony błogosławionym. I to właśnie święto 27 IV 2014 r. wyznaczono na jego kanonizację. Tego dnia spełni się życzenie nie tylko 300-tysięcznego tłumu, który 8 IV 2005 r., podczas pogrzebu Ojca Świętego na placu św. Piotra w Rzymie, wyrażał swoje przekonanie o jego świętości słowami „Santo subito!”.
27 IV 2014 – to nowa data w historii Kościoła powszechnego, który podczas Mszy św. kanonizacyjnej, odprawionej pod przewodnictwem papieża Franciszka na placu św. Piotra w Rzymie, do grona 80 świętych papieży przyjmie Jana XXIII i Jana
Pawła II.
27 IV 2014 – to kolejna ważna data w dziejach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (od 2005 r.) Jana Pawła II, bo jego wieloletni profesor, kierownik Katedry Etyki, dla wielu przyjaciół i uczniów Wujek zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy jako święty.

***

Szanowni Państwo!
Niech Święta Wielkanocne będą dla każdego
z nas radosnym i głębokim spotkaniem
ze Zmartwychwstałym,
niech będą pięknym czasem doświadczania tajemnicy
bezgranicznej miłości Jezusa, który „umiłowawszy swoich
na świecie, do końca ich umiłował” ( J 13, 1).

 

m_krupa.jpgdr Marzena Krupa
redaktor naczelna

 

 

Pobierz pdf