Witamy Państwa na stronie internetowej Instytutu Prawa i Ekonomii Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.   

 

 

W ramach Instytutu studenci są kształceni na kierunkach prawo i ekonomia. Instytut oferuje wysoki poziom kształcenia, profesjonalizm oraz łatwą dostępność kadry dydaktycznej. W ramach programów studiów studenci poznają nie tylko kanon przedmiotów podstawowych, ale też mają możliwość wyboru przedmiotów kierunkowych, zgodnie z zainteresowaniami.

 

 

instytut_prawa_i_ekonomii_kul_w_stalowej_woli

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o Instytucie.

---

 

AKTUALNOŚCI

 

Zmarł śp. prof. Edward Skrętowicz

prof. Edward Skrętowicz

 

W poniedziałek 11 lutego 2019 r. zmarł śp. prof. dr hab. Edward Skrętowicz, były wykładowca i pracownik naukowy Instytutu Prawa i Ekonomii Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli, kierownik Katedry Prawa Karnego Materialnego i Procesowego.

 

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci...

 

Biogram prof. Edwarda Skrętowicza

---

 

Dobre wyniki uzyskane przez absolwentów prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli na egzaminach wstępnych na aplikacje korporacyjne w 2016 r.

 

Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynika, że absolwenci prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli dobrze radzili sobie na przeprowadzonych w 2016 r. egzaminach na aplikacje korporacyjne (adwokacką, radcowską, notarialną, komorniczą).

 

Spośród 63 ubiegłorocznych absolwentów prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli do egzaminów na aplikacje korporacyjne przystąpiło 26 osób, pozytywny wynik uzyskało 8 osób (30,8%). Dzięki uzyskanym wynikom Wydział usytuował się – tak samo jak rok wcześniej – na szóstym miejscu wśród uczelni z łączną liczbą absolwentów od 89 do 15 osób.

 

W 2016 r. do egzaminów na aplikacje korporacyjne przystąpiło 69 absolwentów prawa Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli, spośród których pozytywny wynik uzyskało 17 osób (24,64%). Wydział uplasował się na dziesiątym miejscu wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło mniej niż ok. 3% wszystkich zdających.

 

 

Raport przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości

 

 

 

Autor: Dominik Tyrawa
Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019, godz. 12:42 - Filip Ciepły