Nasz spływ dobiegł końca - już wkrótce relacja z tej imprezyZapraszamy na spływ Bystrzycą!

b1

b2
b4

 

Spotkanie organizacyjne - piątek (25.05), godz. 18, nad Zalewem.

Komu nie pasuje to proszę o telefon wieczorem, przekażę wszystkie ustalenia

Termin

26 maja 2007 (sobota)
wyjazd z Lublina około godziny 9
Uwaga zmiana planów! Patrz poniżej na sekcję "transport"...

Trasa

b3Odcinek jaki proponuję spłynąć to Osmolice (młyn) - Lublin (Marina), czyli ten sam co przed rokiem. Wylądujemy jednak kilkaset metrów wcześniej w pobliżu zabudowań klubowych gdzie proponuję zorganizować małą imprezkę w stylu ognisko czy grill. Rzeka na tym odcinku jest bardzo atrakcyjna. Miejscami meandruje pośród łąk by następnie pokonywać odcinki leśne. Woda wbrew opiniom czysta, dno piaszczyste a brzegi prawie cały czas dostępne. Na trasie 2 pewne przenoski plus ewentualne niespodzianki w stylu powalonych drzew i niskich mostków. Ostatni odcinek to Zalew Zemborzycki gdzie w tym dniu mają się podobno odbywać regaty. My jednak śmigniemy wzdłuż zachodniego brzegu więc imprezy nie będą ze sobą kolidowały. Ci co byli to wiedzą, a ci co nie byli mogą się przekonać, że nasza lubelska rzeczka jest na prawdę piękna!


Sprzęt

Tegoroczny spływ organizujemy pod egidą KTR Kontra przy wparciu kajakarzy z lubelskich klubów. Wesprą nas także: Sklep "Kano" oraz Ośrodek "Graf-Marina".

Transport

Planuję załatwić busika który przewiezie nas do Osmolic na miejsce startu. Wyjazd z Lublina około godziny 9-tej. Powrót nie bedzie kłopotem gdyż nad Zalewem kursują autobusy z gatunku MPK.
Uwaga zmiana planów! Sprawy organizacji transportu osób okazały się nie warte świeczki wobec faktu, że część osób wybiera się samochodami i może zabrać część osób, a kursowe busy do Osmolic wychodzą i tak taniej niż wynajęty bus. W takim razie proszę o kontakt osoby, które ewentualnie mogłyby w tym dniu pomóc w przewozie osób na start spływu. Dla tych, którzy zdecydowaliby się jechać busem informacja: wyjeżdżają one spod dworca PKP (obok końcowego lini 13); kierunek Zakrzówek; cena do Osmolic 2,5zł; odjeżdżają na pewno o 8 i 8:45; wysiąść należy w Osmolicach na moście (tam się wszyscy spotkamy).

Szacowany koszt

W chwili obecnej trudno jest przewidzieć ile dokładnie wyniesie nas transport kajaków (konieczne bedzie za pewne wykonanie kilku kursów z przyczepką) - max 5zł. Przejazd na miejsce startu to 2,5zł za bus (patrz wyżej w sekcji transport) Trzeba się przygotować na wydatek rzędu 20-25 zł. Chciałbym zorganizować jeszcze ognisko/grill na zakończenie spływu (ale to już by się mieściło w tych 25 zł).

Zapisy

U mnie do wyczerpania miejsc. W tej imprezie udział może wziąść maksymalnie 30 osób. Ograniczenia te wynikają z dostępnej ilości kajaków, ale też charakteru rzeki, która nie jest zbyt szeroka.

Kontakt

Andrzej Sternal
a.sternal@wp.pl
Autor: Andrzej Sternal
Ostatnia aktualizacja: 27.05.2007, godz. 21:40 - Wiesława Chibowska