Z radością przyjęliśmy wiadomość, że dwa projekty, w które zaangażował się KUL uzyskały dofinansowanie z programu ERASMUS +.

 

Pierwszy: "Europejski Uniwersytet Wschodni" został złożony wspólnie z Urzędem Miasta Lublin i m.in. MYKOLAS ROMERIS UNIVERSITY oraz UNIVERSITE DE LORRAINE. Działania za które odpowiada KUL obejmują badanie studentów zagranicznych w Lublinie pod kątem oceny lubelskiej oferty edukacyjnej oraz wypracowanie nowego kierunku /specjalizacji studiów dla studentów zagranicznych z krajów Partnerstwa Wschodniego.

 

Drugi: "WISE - Welfare for lmproved Social dimension of Education" został złożony wspólnie z Ente per il Diritto allo Studio Universitario dell'Università Cattolica z Mediolanu. Wspólne działania obejmą badania problemu prawa do edukacji w różnych państwach UE oraz wsparcia studentów zapewnianego za pomocą instrumentów pomocy społecznej.

 

W realizację obu projektów zaangażowana zostanie nowa Sekcja Projektów Międzynarodowych utworzona w Dziale Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytetu.

Autor: Tomasz Sieniow
Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014, godz. 12:14 - Tomasz Sieniow