Strona główna | Ogłoszenia | Aktualności | Oferty współpracy | Przetargi
 
 
 
Migravalue

 

                                                            KALENDARIUM

 

 

 

 

W dniu 14 grudnia 2007r. w Lublinie, w hotelu Victoria odbyło się międzynarodowe seminarium poświęcone problematyce migracji oraz rozwiązań stosowanych w tej kwestii w różnych krajach Unii Europejskiej zorganizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II uczestniczący w realizacji projektu Migravalue w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Interreg IIIB CADSES, współfinansowany ze środków EFRR.

 


W dniach 18–19.X.2007r. odbyła się konferencja międzynarodowa ,,Migracja - wartość dodana?” zorganizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II przy współpracy z Narodowym Uniwersytetem im. Iwana Franki we Lwowie w ramach projektu Migravalue oraz projektu ,,Współpracy Uniwersytetów wspierająca rozwój regionów- lubelskiego i lwowskiego" Program Sąsiedztwa Polska- Białoruś-Ukraina INTERREG IIIA/TACIS CBS.

W dniu 30 września 2007r. w studiu Telewizji Polskiej przy ul.Raabego 2 w Lublinie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu ogłoszonego dla dziennikarzy ośrodków regionalnych TVP S.A. pod nazwą "Migracja dla rozwoju- emigracja, imigracja i reemigracja". Konkurs został ogłoszony w kwietniu 2007r. przez Telewizję Polską S.A. Oddział w Lublinie i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Pierwszą nagrodę - 4 tysiące złotych, jury przyznało Pawłowi Szotowi i Michałowi Wawrzeckiemu z TVP 3 Katowice, za reportaż "Emigracja cd."

Druga nagroda - 2,5 tysiąca złotych: Jerzy Kalina, TVP 3 Białystok, za reportaż "Uniwersytet na wygnaniu".
Trzecia nagroda - 1,5 tysiąca złotych: Joanna Sosnowska i Jarosław Grzesiuk, TVP 3 Lublin, autorzy reportażu z cyklu "Wyjeżdżam - zostaję".