03.12.2015 - Debaty dyplomatyczne KUL - Wykład dr. Ivana Gyurcsikia, Ambasadora Węgier w PolsceCelem projektu zatytułowanego Debaty Dyplomatyczne KUL jest przybliżenie węzłowych wyzwań współczesnego świata i analiza możliwości działania różnych podmiotów zaangażowanych w te procesy. Propozycja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców: studentów, pracowników szkół wyższych, ekspertów oraz innych osób zainteresowanych tematyką stosunków międzynarodowych.
Zasadnicze znaczenie ma możliwość uczestnictwa w spotkaniach z dyplomatami i politykami zaangażowanymi w bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Konfrontacja myśli, poglądów i sposobów radzenia w sytuacjach kryzysowych służyć będzie głębszemu zrozumieniu współczesnego świata.20.05.2015 - Debaty Dyplomatyczne KUL - spotkanie z Eugeniuszem Smolarem z Centrum Stosunków Międzynarodowych
Program wydarzenia obejmuje wygłoszenie moderowanego wykładu otwartego z dyskusją i pytaniami kierowanymi do zaproszonego gościa. Spotkanie przewiduje także możliwość odbycia warsztatów dla węższego grona specjalistów zajmujących się przedmiotową problematyką, naukowców, doktorantów i seminarzystów. Jest to merytorycznie uzasadnione potrzebą wzbogacenia oferty programowej w ramach kierunków studiów realizowanych na WNS.

Rada Patronacka:
Ambasador Andrzej Jaroszyński – Przewodniczący
Ks. prof. Stanisław Fel
Konsul Marian Cichosz
Konsul Jolanta Róża Kozłowska
Konsul Jacek Starościak
Dr hab. Wojciech Gizicki - koordynator
Dotychczasowe wydarzenia:

- 7 listopada 2018 – spotkanie z Zygmuntem Berdychowskim, twórcą i przewodniczącym Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy 

- 16 lutego 2017 – spotkanie z Beatą Jaczewską, dyrektorem Wykonawczym Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (Relacja)
- 3 grudnia 2015 – spotkanie z Jego Ekscelencją Ivanem Gyurcsikiem, Ambasadorem Węgier w Polsce
- 23 października 2015 – spotkanie z Panem Wasylem Pawliukiem, Konsulem Generalnym Ukrainy w Lublinie i Panem prof. Jarosławem Drozdem, Konsulem Generalnym Polski we Lwowie.
- 20 maja 2015 – spotkanie z Panem Eugeniuszem Smolarem z Centrum Stosunków Międzynarodowych
- 29 kwietnia 2015 – spotkanie z Jej Ekscelencją Jean Dunn, Ambasador Australii w Polsce
- 30 marca 2015 – spotkanie z Panią dr Ewą Synowiec, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce
- 20 lutego 2015 – spotkanie z Panią prof. dr Hanną Suchocką, byłą Premier RP i byłą ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej (wspólnie z projektem Pro publico bono)

Autor: Michał Gumowski
Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018, godz. 09:46 - Maria Mazurek-Olszowa