Logo Perła Browary Lubelskie S.A.

 

Perła – Browary Lubelskie S.A. jest jednym z największych regionalnych producentów piwa w Polsce. Tradycja warzenia piwa w Browarze sięga XIX wieku. Siedziba Zarządu Perła - Browary Lubelskie S.A. mieści się przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie. Produkcja piwa odbywa się w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym przy ul. Kunickiego 106 w Lublinie, od jesieni 2013 roku również w Browarze w Zwierzyńcu.

Kilkusetletnie doświadczenie w warzeniu piwa, dopracowana receptura, dobór naturalnych składników oraz nowoczesne technologie gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów. Cechy odróżniające Perłę od innych piw obecnych na rynku to charakterystyczna goryczka i unikalny aromat, uzyskane dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie lubelskich odmian chmielu, które są cenione za swoją jakość i walory aromatyczne w całej Europie.

Sztandarowym produktem przedsiębiorstwa jest piwo Perła Chmielowa – marka najdłużej związana z Browarami Lubelskimi. Doceniana nie tylko przez konsumentów, ale również zdobywca wielu branżowych nagród w regionie i na terenie całego kraju. Cechy odróżniające Perłę Chmielową od innych piw obecnych na rynku to charakterystyczna goryczka i unikalny aromat, uzyskane dzięki wykorzystaniu do produkcji wyłącznie lubelskich odmian chmielu, które są cenione za swoją jakość i walory aromatyczne w całej Europie. W asortymencie Perła –Browary Lubelskie S.A. znajdują się jeszcze: Perła Export, Perła Mocna, Perła Niepasteryzowana, Perła Miodowa, Perła Koźlak, Perła Porter, Trybunalskie Miodowe, Lubelskie Pils, Lubelskie Mocne, Goolman Premium, Goolman Specjal. W Browarze Zwierzyniec produkowane są następujące piwa: Zwierzyniec Pils, Dzikie Ale, Ordynackie Lekkie, czy Roztoczańskie Dymione.

Perła – Browary Lubelskie S.A. prowadzi dystrybucję swoich produktów również poza Polską. Zasięg eksportu jest szeroki. Produkty trafiają obecnie na rynki europejskie do takich krajów jak: Wielka Brytania, Francja, Grecja, Włochy, Holandia, Estonia, Szwecja i Rosja. Regularnie piwo jest wysyłane na inne kontynenty, głównie do Australii, Afryki i Ameryki Północnej. Do krajów takich jak: Paragwaj, Zambia, Ghana, Kamerun i Benin. Znaczącą rolę odgrywa dystrybucja produktów Perła – Browary Lubelskie S.A. w Stanach Zjednoczonych.

 

Więcej informacji na stronie http://perla.pl/

Autor: Justyna Cichulska
Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015, godz. 09:39 - Justyna Tarkowska