Drodzy Studenci!

W związku z rozpoczęciem realizacji projektu OTWARTA INTEGRACJA adresowanego do studentów zagranicznych (obywateli państw trzecich), finansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji ogłaszamy nabór wolontariusza do pracy w projekcie. Przewidziane zaangażowanie – do 10 godzin tygodniowo. Zaangażowanie od kwietnia 2016 do 30 czerwca 2016 r.

Informacje o projekcie znajdziecie Państwo na stronie www.kul.pl/otwartaintegracja

Do podstawowych zadań wolontariusza należeć będzie:

Pomoc w realizacji działań projektowych nr 1, 2, 3, 4, 6, 8

  • pomoc przy rekrutacji kandydatów – cudzoziemców do w/w projektu (przygotowywanie dokumentów związanych z rekrutacją, pomoc przy obsłudze studentów cudzoziemców); 
  • pomoc przy organizacji wydarzeń integracyjnych w ramach stałego wsparcia integracyjnego dla studentów cudzoziemców i studentów z Polski (Guardian Angels) na bazie wspólnego pomieszczenia na uniwersytecie „common room”, którego opiekunem jest opiekun otwartej integracji w tym m.in.: czynności związane z organizacją wydarzeń integracyjnych (np. spotkania integracyjne, wspólne oglądanie filmów, imprez sportowych, dyskusje, wycieczki do placówek kultury, imprez promujące kulturę, sztukę, muzykę czy kuchnię cudzoziemską). W ramach pomocy do zadań  wolontariusza należeć będzie m.in. pomoc w redagowaniu tekstów i dokumentów w języku polskim i angielskim jak programy wydarzeń, treść plakatów czy ulotek informacyjnych, załatwianie spraw związanych z zakupem biletów wstępu.
  • współpraca z Opiekunem Otwartej integracji
  • realizacja zadań zleconych przez Kierownika Projektu

 

Wymagania:

  • status studenta,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i w piśmie,
  • umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu,
  • zaangażowanie,
  • mile widziane doświadczenie w pracy z cudzoziemcami,
  • mile widziana znajomość języka ukraińskiego lub rosyjskiego.

Wolontariat przy projekcie może zostać zaliczony jako praktyki studenckie. Ponadto wolontariat umożliwi udział w ciekawych wydarzeniach organizowanych w ramach projektu, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a także poznanie krajów uczestników projektu.


Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego CV ( wraz z  podpisanym oświadczeniem o ochronie danych osobowych - skan) na adres: oi@kul.pl w terminie do  dnia 22 kwietnia 2016 r.

Wzór oświadczenia w załączeniu do niniejszego ogłoszenia

Autor: Anna Kowalczyk
Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016, godz. 13:59 - Anna Kowalczyk