W dniach 4-10 lipca 2016 r. w ramach projektu "Open Integration"zorganizowana została szkoła letnia dla cudzoziemców „Protection of Migrants' Rights". Szkoła adresowana była do studentów cudzoziemców uczących się na terytorium Polski. Współorganizatorami szkoły był Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, Centrum Badań nad Europejskim Prawem i Polityką Migracyjną oraz Uniwersytet Otwarty.
Poza wykładami tematycznymi, m.in. z takich dziedzin jak system prawny w Polsce, swobodny przepływ osób w Unii Europejskiej czy ochrona praw migrantów w krajach unijnych, w ramach szkoły letniej odbyły się również wizyty networkingowe w Urzędzie Miasta Lublin, Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Komendzie Głównej Straży Granicznej oraz organizacjach pozarządowych. Jednym z wykładowców był profesor wizytujący summer school, prof. Laurynas Bieksa z Uniwersytetu Michała Romera w Wilnie, który poprowadził kurs z zakresu prawa azylowego i migracyjnego UE.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z wydarzenia w znacznej części przygotowanymi przez absolwenta Szkoły, Pana Vako Karchava:

Autor: Anna Kowalczyk
Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016, godz. 09:27 - Leszek Wojtowicz