KATEDRA TEORII I ANTROPOLOGII LITERATURY

 

12 maja 2016 r.

Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą problematyce idola w kulturze.

 

idol2_1

 plakat

 

28 kwietnia – V Dyktando Świdnickie. Finał

 

dyktando

 

Z przyjemnością informujemy, że w czwartek odbył się finał V Dyktanda Świdnickiego – konkursu ortograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Wzięło w nim udział 23 uczestników, wyłonionych w eliminacjach międzyszkolnych. W tym roku uczniowie musieli zmierzyć się z „ortograficznym niby-poematem” autorstwa p. dr Natalii Sosnowskiej.

 

 Finaliści V Dyktanda Świdnickiego

 

Po napisaniu dyktanda uczniowie wysłuchali wykładu pani mgr Justyny Staroń pt. Koziołek spotyka Szatana. O twórczości Makuszyńskiego dla dzieci i młodzieży z innej strony oraz wzięli udział w warsztatach grafologicznych prowadzonych przez panią Idę Hajduk i panią Agatę Matlę, studentki edytorstwa IFP KUL.

 

Warsztaty grafologiczne

 

W tym roku zwyciężyła p. Magda Zacharczuk z I LO w Świdniku, II miejsce zajęła p. Aleksandra Giza z Gimnazjum nr 3, a III miejsce – p. Katarzyna Kryszak z II LO. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

27 kwietnia

W imieniu IFP i naszej Specjalizacji Antropologiczno-Kulturowej bardzo serdecznie zapraszamy na wykład Pani Profesor Bożeny Karwowskiej.

http://cenes.ubc.ca/people/bozena-karwowska/

 

pamiec_zaglady

godz. 13:00

sala GG 110

 

 

15 marca

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Eugeniusza Sakowicza z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie poświęcony dialogowi z islamem. Po prelekcji odbędzie się dyskusja, do uczestnictwa w której gorąco zachęcamy.

 

 

 

 

godz. 14.00

sala CN 208 Collegium Norwidianum

 

 

25 stycznia 2016 r.

Serdecznie zapraszamy na promocję pisma "Polin". Tom 28 zatytułowany jest Jewish Writing in Poland i dedykowany został trzem wybitnym profesorom Chonemu Shmerukowi, Janowi Błońskiemu i Władysławowi Panasowi. Wydarzeniu towarzyszy sesja Władysław Panas in memoriam. Wśród jej uczestników będą m.in. poeta i eseista Piotr Matywiecki, dyrektor Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN” Tomasz Pietrasiewicz oraz dr Monika Szabłowska-Zaremba.

 

godz. 14:00, sala CN 208

plakat

film

1 października 2015 r.

Miło nam poinformować, że Pan Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację profesorską Panu dr. hab. Edwardowi Fiale. Gratulujemy, Panie Profesorze!

 

Prezydent

 

Tej jesieni grono profesorów KUL powiększyli zaś dr hab. Adam Fitas oraz dr hab. Dariusz Skórczewski. Gaudeamus igitur! (Jest moc! :)

 

 

1 października 2015 r.

Instytut Filologii Polskiej i Specjalizacja antropologiczno-kulturowa zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Macieja Nowaka Nowy Jork – rytmy, barwy, dźwięki, który odbędzie się 1 października 2015 r. o godz. 18:00 w Atrium Collegium Norwidianum. Wystawę będzie można oglądać do 7 października.

 Foto_NY_MN

 

Wszystkich zainteresowanych i rozważających wybór specjalizacji antropologiczno-kulturowej zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek 6 X godz. 11:00 w tym samym miejscu.

 

 

24 września 2015 r.

Już za tydzień zaczynamy!

 

Katedra_Teorii_i_Antropologii_Literatury_KUL_2015

Autor: Ireneusz Piekarski
Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016, godz. 22:57 - Ireneusz Piekarski