Orientation Week 2016W dniach 8 – 12 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się Tydzień Orientacyjny (Orientation Week). Udział w nim wzięło 22 studentów-cudzoziemców spoza Unii Europejskiej - z Indonezji, Stanów Zjednoczonych, Kamerunu, Nigerii, Ukrainy, Meksyku, Chin, Korei Południowej oraz Brazylii.

„Orientation Week” obejmował 5-dniowy cykl spotkań mających na celu przybliżenia jego uczestnikom różnych aspektów życia oraz studiowania w Polsce, a także integrację z polskimi studentami.

 

 

Podczas pierwszego dnia, uczestnicy wzięli udział w wykładach dotyczących polskiej historii, kultury oraz aktualnej sytuacji społeczno-politycznej naszego kraju. Drugi dzień upłynął pod znakiem warsztatów integracyjnych. Dzień trzeci Orientation Week poświęcony został na uświadomienie słuchaczom jakie są prawa i obowiązki migrantów w Polsce. Głównym celem dwóch ostatnich dni było zapoznanie studentów z zagranicy z zagadnieniami dotyczącymi historii i organizacji Uniwersytetu oraz rzeczywistością studiowania i życia w Lublinie. Uczestnicy wyruszyli m.in. na spacer po mieście, gdzie odwiedzili kluczowe dla nich miejsca (Urząd Wojewódzki i Urząd Miasta), a także sprawdzili swoje umiejętności korzystania z miejskich środków transportu.

 

W ankietach ewaluacyjnych, które uczestnicy wypełnili po zakończeniu Orientation Week, wydarzenie uzyskało bardzo wysoką notę: 4.9 (max 5.0), co można uznać za sukces. Mamy nadzieję, że tydzień orientacyjny pozytywnie zaowocuje dla wszystkich jego uczestników

Autor: Anna Kowalczyk
Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017, godz. 10:38 - Marlena Struś