KUL CAN na Lubelskim Festiwalu Nauki

lfn_logo

 

KUL CAN zaprasza na swoje projekty i sprawdzenie 

 

"Jaki jest w dotyku język angielski? Niezwykłe pomoce dydaktyczne dla niezwykłych uczniów"

 

Mówiące obrazki, pióro, które samo czyta tekst i dotykowy szyfr dzięki któremu można odnaleźć ukryty skarb to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników tej niezwykłej lekcji języka angielskiego. Niezwykłej bo przez część tej lekcji uczniowie będą mieli zasłonięte oczy a nowe wyrazy będą poznawali za pomocą dotyku, słuchu i zapachu. W sprawdzeniu co udało się zapamiętać z lekcji pomoże magiczna tabliczka, która spełni rolę bezstresowego egzaminatora.

 

 

https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,jaki-jest-w-dotyku-jezyk-angielski-niezwykle-pomoce-dydaktyczne-dla-niezwyklych-uczniow,pid2526.html

 

 

 

 

 

 

"Niewidzialna orkiestra"

 

Czy zwykłym ołówkiem można zagrać na trąbce albo na skrzypcach? Albo czy ołówek potrafi zarżeć jak koń lub zaryczeć jak lew? Oczywiście nie. Ale jeśli ma się ołówek zaczarowany, wszystko może wyglądać inaczej. Jednym machnięciem można uruchomić pojedyncze instrumenty albo wielką niewidzialną orkiestrę symfoniczną. Dla zaczarowanego ołówka nie jest żadnym problemem wywołanie burzy z piorunami albo śpiewu słowika. A wszystko to jest możliwe dzięki ... "zaczarowanej" elektronice. O tym, że jest to możliwe będą mogli przekonać się sami uczestnicy, którzy po krótkim instruktażu poprowadzą niewidzialną orkiestrę złożoną z różnych instrumentów albo ... z głosów różnych ptaków i zwierząt!

 

https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,niewidzialna-orkiestra,pid2528.html 

 

 

"W świecie wielu zmysłów"

 

Zajęcia "W świecie wielu zmysłów", pozwalają zrozumieć z jakimi wyzwaniami każdego dnia w szkole w pracy, na ulicy, muszą sobie radzić osoby niewidome. Pokażemy jak wspieramy osoby z dysfunkcją wzroku i nauczymy jak każdy z nas może to zrobić.

 

https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,w-swiecie-wielu-zmyslow,pid2527.html

 

 

"Alternatywny świat autyzmu"

 

Doświadcz, zobacz, poczuj jak funkcjonuje osoba ze spektrum autyzmu.

W ramach spotkania pokażemy, jak doświadczają otaczającą rzeczywistość osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z wzmocnionymi bodźcami wzrokowymi, słuchowymi, dotykowymi pokażemy, jak odbierają świat osoby z autyzmem. Nadwrażliwość na bodźce, jednokierunkowe myślenie, problem z komunikacją to główne problemy z jakimi borykają się takie osoby. Poprzez nasz eksperyment każde dziecko przez chwilę może wejść w „skórę” osoby z autyzmem, co pozwoli lepiej zrozumieć zachowanie rówieśników z tym zaburzeniem.

 

https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,alternatywny-swiat-autyzmu,pid2430.html 

 

 

"Doświadcz - Poczuj - Dotknij - Zrozum"

 

Sale doświadczania świata pozwalają spojrzeć na rzeczywistość oczami osoby z dysfunkcją wzroku, słuchu, ruchu oraz z zaburzeniami autyzmu.
Podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego wyjdziemy poza bezpieczną strefę komfortu jakim jest gmach naszej uczelni i damy państwu możliwość doświadczania w plenerze:

  • Próby komunikacji w momencie kiedy nic nie słyszymy.
  • Próby przejścia labiryntu zainscenizowanej uliczki kiedy nie widzimy.
  • Próby pokonania odcinka drogi kiedy nie możemy chodzić.
  • Jak trudno zmierzyć się z doświadczaniem otaczającego świata, kiedy wyczulenie na bodźce jest wielokrotnie zwiększone.
  • Zaprezentujemy pomoce dydaktyczne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

https://www.festiwal.lublin.pl/projekty/projekt,doswiadcz-poczuj-dotknij-zrozum,pid2556.html 

 

 

 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona