Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2018 na KUL

Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2018, który odbędzie się 26-27 września br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

 

Salon to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertą studiów przygotowaną przez uczelnie z regionu i Polski (22 wystawców), w tym oczywiście KUL. Oferta KUL obejmuje blisko 50 kierunków studiów. Do najpopularniejszych należą: psychologia, prawo, filologia angielska i pedagogika. Warto również zwrócić uwagę na sinologię (KUL jest jedną z kilku polskich uczelni prowadzących ten kierunek), a także na uruchomione w ostatnich latach kierunki: hispanistykę, lingwistykę stosowaną oraz doradztwo kariery i doradztwo personalne.

 

Na umiejscowionych na parterze Kolegium Jana Pawła II stoiskach uczelni będzie można zapoznać się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Wizyta na Salonie z pewnością pomoże uczniom w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia. Zachęcamy młodzież do aktywnego uczestnictwa - przedstawiciele uczelni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące uczelni i studiów, wystarczy zapytać!

 

Na uczestników Salonu czeka bardzo interesujący program spotkań i prezentacji, na który już można się zapisywać. Przypominamy, że ze względu na wygodę i bezpieczeństwo młodzieży, na wszystkie spotkania programowe obowiązują zapisy przez internet.

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Odbędą się także spotkania pomocne w zaplanowaniu przyszłej kariery.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019, godz. 13:05 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2018-09-17