Nagroda Historyczna "Polityki"

Pani dr Ewa Bukowska-Marczak

została laureatką Nagrody Historycznej czasopisma "Polityka"

za książkę

 

Przyjaciele, koledzy, wrogowie? Relacje pomiędzy polskimi, żydowskimi

i ukraińskimi studentami Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie

w okresie międzywojennym (1918 - 1939).

 

Monografia uznana za debiut historyczny to opublikowana praca doktorska napisana pod kierunkiem Pana dr. hab. Mirosława Filipowicza w Instytucie Historii.

Gratulujemy!

1d8c8db3-bf37-43f2-a92e-91a242d68964_830x830

 

 


 

Z radością informujemy, że na uroczystości Gali Nauki Polskiej odbytej w Toruniu 19 lutego 2020 r.

Pan Dr hab. Paweł Kras

otrzymał indywidualną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia w działalności naukowej. Warto dodać, że Nasz Laureat był wśród nagrodzonych jednym z dwóch historyków. Tym bardziej cieszy, że tę wysoką nagrodę otrzymał reprezentant środowiska historyków KUL.

Panu Profesorowi składamy najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych znakomitych osiągnięć naukowych.

 

 

 


 

Profesor Eugeniusz Niebelski odznaczony

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

W czwartek 19 grudnia 2019 roku na uroczystości w Pałacu Prezydenckim Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska wręczyła Ordery Odrodzenia Polski osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Jednym z odznaczonych za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej został pracownik naszego instytutu

Profesor Eugeniusz Niebelski.

 

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy wysokiego odznaczenia państwowego.

 


Z radością informujemy, że w dniu 2 grudnia 2019 r. w czasie uroczystości w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim nowy wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka odznaczył naszych pracowników dra Marcina Baranowskiego oraz dra Andrzeja Gładysza z Pracowni Wojskowo-Historycznej medalem Pro Patria przyznawanym przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych za zasługi w szerzeniu pamięci o walce o niepodległość Polski. Odznaczenia zostały nadane za szczególny udział w kultywowaniu pamięci o historii, zwłaszcza za działalność w Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej Wrzesień 39.

 

Serdecznie gratulujemy!


Miło nam poinformować, że 30 listopada 2018 r. odbyło się posiedzenie Jury nagrody „Studiów Źródłoznawczych” im. prof. Stefana K. Kuczyńskiego. W VII edycji konkursu, w której oceniano książki wydane w 2017 r., drugą nagrodę w kategorii książkowe edycje źródłowe dotyczące czasów od średniowiecza do XX w. otrzymała książka Proces beginek świdnickich w 1332 roku. Studia historyczne i edycja polsko-łacińska, oprac. P. Kras, T. Gałuszka OP, Adam Poznański, Lublin, Wydawnictwo KUL, 2017, ss. 292.

Profesorowi Pawłowi Krasowi serdecznie gratulujemy.

Fotorelacja z uroczystości wręczenia nagrody


Magister Jędrzej Piekara laureatem konkursu Instytutu Literackiego KULTURA

i Fundacji Kultury Paryskiej

na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące "Kultury"

w III Konkursie Kultury Paryskiej

 

Magister Jędrzej Piekara otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia

Instytut Literacki Kultura i Fundacji Kultury Paryskiej za pracę magisterską „Polskie wątki w życiu Michaiła Hellera”, napisaną pod kierunkiem prof. Rafała Wnuka z Katedry Historii i Historiografii Europy Wschodniej.

Gratulacje.


 

Autor: Tomasz Nowicki
Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020, godz. 11:07 - Ewa Krawczak