Aktualności

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze

Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Alvinowi Plantindze, która odbędzie się w czwartek 23 maja 2019 r., o godz. 11.00 w Sali Senatu KUL (Gmach Główny, s. 208). W imieniu Laureata wyróżnienie odbierze córka Jane Plantinga-Pauw.

 

alvin_plantinga Prof. Alvin Plantinga (ur. 15 listopada 1932 w Ann Arbor, st. Michigan, USA) – amerykański filozof analityczny, emerytowany profesor filozofii na katolickim uniwersytecie Notre Dame.

"... klasyk filozofii, wiodący „filozof Boga” i filozof religii, podnoszący podstawowe, wieczyste problemy filozofii oraz broniący wartości chrześcijańskich. Należy do najbardziej wpływowych filozofów chrześcijańskich naszej doby. Jego klarowne i przekonywające argumenty w obronie teistycznego światopoglądu, tezy teistycznej i wyjątkowości chrześcijaństwa wśród innych religii za pomocą m.in. formalnych środków logicznych są analizowane z uwagą także przez filozofów o postawie ateistycznej."- prof. dr hab. Andrzej Bronk SVD

 

 

Program uroczystości:

  • Wystąpienie JM Rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego
  • Odczytanie uchwały Senatu
  • Wygłoszenie laudacji: prof. dr hab. Andrzej Bronk SVD
  • Odczytanie i wręczenie dyplomu
  • Wystąpienie córki Laureata Jane Plantingi-Pauw

 

Uroczystość uświetni Chór KUL.

 


 

Osobie oraz myśli prof. Alvina Plantingi zostanie poświęcona dyskusja panelowa podczas XI Polskiego Zjazdu Filozoficznego, który odbędzie się od 9 do 14 września 2019 r. na KUL.