Odszedł Adam Chruszczewski

 

 

Społeczność akademicka KUL

z wiarą i chrześcijańską nadzieją na zmartwychwstanie

żegna

 

Adama Chruszczewskiego

 

wieloletniego pracownika naukowego Instytutu Geografii Historycznej Kościoła w Polsce KUL oraz wykładowcę historii

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 24 czerwca o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie

 


 

Adam ChruszczewskiMgr Adam Chruszczewski, pracownik naukowy Instytutu Geografii Historycznej Kościoła w Polsce oraz wykładowca na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL. Urodził się 19 września 1932 r. w Przyszowie, pow. Nisko; zmarł 16 czerwca 2019 r. w Lublinie.

 

W latach 1951-1955 odbył studia z zakresu historii na Wydziale Nauk Humanistycznych KUL i w 1956 r. uzyskał tytuł magistra historii. Od 1956 r. związany z KUL jako pracownik naukowy Instytutu Geografii Historycznej Kościoła w Polsce KUL, a także wykładowca w sekcji historii w Katedrze Dziejów Średniowiecznych i Nauk Pomocniczych, dyplomowany pracownik dokumentacji naukowej. Od 1968 r. instruktor teatralny Teatru Akademickiego KUL, a latach 1973-1979 jego kurator. W latach 1976-1996 nauczyciel na kursach języka i kultury polskiej dla studentów z zagranicy.

 

Inicjator kontaktów z zagranicznymi ośrodkami naukowymi, beneficjent stypendiów i staży naukowych, m.in. w pracowni kartograficznej prof. Jacquesa Bertina w Paryżu. Kierownik Ośrodka Wypoczynkowego ZNP KUL w Rogóźnie, organizator wczasów pracowniczych.

 

 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona