Jak co roku w styczniu gościliśmy w naszej wspólnocie

abpa Stanisław Budzika, Biskupa Lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL

22 stycznia, w środę miało miejsce spotkanie mieszkańców Konwiktu Księży Studentów KUL (studentów i profesorów) z Metropolitą Lubelskim. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel władz Uniwersytetu,

ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL, Prorektor KUL

 

       

 

Spotkanie rozpoczęliśmy w kaplicy konwiktorskiej. Wszystkich zebranych przywitał o. dr hab. Mirosław Chmielewski, dyrektor Konwiktu. W powitaniu wspomniał o zbliżającej się w tym roku beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

Po powitaniu odmówiliśmy Nieszpory, którym przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik i skierował do zgromadzonych słowo. Nawiązywał w swoim wystąpieniu do książki "Z głębi serca. Kalendarzyk łaski", która jest zbiorem medytacji Prymasa Wyszyńskiego napisanych podczas Jego pobytu w więzieniu w latach 1953 - 1956.

Ksiądz Arcybiskup mówił także o pobycie Wyszyńskiego na ziemiach lubelskich. Najpierw w Kozłówce gdzie przebywał z podopiecznymi z Lasek w czasie wojny, później w Żułowie jako kapelan Sióstr Franciszkanek i w końcu jako Biskup Lubelski w latach 1946- 1948. Metropolita Lubelski przytoczył notatki z ostatnich trzech dni pobytu w Lublinie późniejszego Prymasa.

Na koniec głos zabrał Senior Konwiktu, Ks. Dawid Bendowski, który wyraził wdzięczność za obecność Księdza Arcybiskupa.

 

      

 

Po wspólnej modlitwie przeszliśmy do stołówki studenckiej gdzie spożyliśmy uroczystą kolację. Na zakończenie głos zabrał ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL, Prorektor KUL, który wraz z Ojcem Dyrektorem w szczególny sposób podziękowali kapłanom, którzy angażują się w różne prace na rzecz wspólnoty konwiktorskiej i wręczył im pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy ks. abp Stanisławowi Budzikowi za spotkanie i wspólną modlitwę.

 

Foto: ks. Wojciech Prawda

Autor: Dariusz Konopko
Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020, godz. 17:36 - Dariusz Konopko