1) w dniach 22-24 września 2020 r. Komisja Europejska zaprasza do udziału w Europejskich Dniach Badań i Innowacji 2020.

jest to coroczne wydarzenie, które gromadzi decydentów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli, mające na celu debatowanie i wspólne kształtowanie przyszłości badań i innowacji w Europie.

Tegoroczny spotkanie będzie okazją do podsumowania osiągnięć w zakresie badań i innowacji w globalnej reakcji na pandemię koronawirusa i wykorzystania reakcji UE: koordynacji doskonałej nauki w zakresie zdrowia, ożywienia społecznego i gospodarczego.

Program oraz link do rejestracji znajduje się na stronie wydarzenia: https://research-innovation-days.ec.europa.eu/programme

 

2) w dniu 7 października 2020 r. Net4Society zaprasza do udziału w wydarzeniu brokerskim dotyczącym konkursu European Green Deal Call. Spotkanie będzie się koncentrować na tematach istotnych dla naukowców z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych. Planowana jest sesja informacyjna z udziałem Komisji Europejskiej i Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych, uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość uczestnictwa w dwustronnych spotkaniach z wykorzystaniem platformy B2Match.

 

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej szczegółów programu, w tym terminy poszczególnych sesji tematycznych zostanie podane w najbliższych tygodniach.

Prosimy o regularne monitorowanie strony wydarzenia: https://www.net4society.eu/en/Virtual-Brokerage-Event-SSH-in-the-Green-Deal-Call-1994.html

 

 

3) w dniach 13-14 października 2020 r. odbędzie się międzynarodowe wirtualne wydarzenie brokerskie do konkursu EU Green Deal, które organizuje sieć Enterprise Europe Network we współpracy z Enterprise Ireland, Invest NI i krajowymi punktami kontraktowymi (NCP) Irlandii Północnej.

Podczas wydarzenia przedstawione zostanie zaproszenie do składania wniosków w ramach Zielonego Ładu, a także uwagi i oczekiwania Komisji Europejskiej. Spotkanie jednocześnie oferuje wyjątkową okazję do tworzenia sieci międzynarodowe kontaktów w celu nawiązania konsorcjów w przyszłości.

Szczegółowe informacje oraz możliwość rejestracji są dostępne na stronie wydarzenia: https://h2020-green-deal-call-dublin.b2match.io/

Autor: Iwona Pietrzak
Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020, godz. 11:06 - Iwona Pietrzak