Odszedł do Pana prof. Jan Szynal

Społeczność akademicka KUL
z wiarą i chrześcijańską nadzieją na zmartwychwstanie
żegna

 

prof. Jana Szynala

 

matematyka, cenionego wykładowcę,  byłego pracownika Instytutu Ekonomii

i Finansów KUL

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 5 marca o godzinie 13:00 w Kościele p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Zbożowej 75 w Lublinie, następnie ciało zostanie złożone na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie.

Rodzina Zmarłego prosi, aby zamiast kwiatów składać datki na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina, zbiórka odbędzie się podczas pogrzebu.

 


Prof. dr hab. Jan Szynal (1946-2021) - urodził się 11 czerwca 1946 roku w Byczynie (województwo opolskie). W 1964 roku zdał maturę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W latach 1964-69 studiował matematykę na UMCS. Z kolei w 1974 roku uzyskał stopień doktora na UMCS na podstawie rozprawy Pewne problemy ekstremalne w klasach funkcji meromorficznych z ustalonymi współczynnikami. W 1987 roku uzyskał habilitację. W latach 1994-96 pracował na Wydziale Filozofii KUL w Katedrze Matematyki. Następnie w latach 2017-2020 był zatrudniony w Instytucie Ekonomii i Finansów, gdzie pełnił funkcję kierownika Katedry Zastosowań Matematyki (obecnie Katedra Ekonometrii i Statystyki).

 

Odbył pobyty naukowe w Kanadzie na Uniwersytecie Montrealskim i Uniwersytecie Lavala. Był stypendystą Deutscher Akademischer Austauschdienst w Carl von Ossietzky Universität Oldenburg (Niemcy). Jako profesor wizytujący przebywał na Brigham Young University (USA). Prowadził wykłady w Tunezji i Szwajcarii. 

 

Jest autorem około 55 publikacji z matematyki  w wiodących krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Opublikował książkę Matematyka dla początkujących (studentów). Program wyrównawczy- 15 tematów (Lublin 2012).

 

Zmarł 1 marca 2021 roku w wieku 74 lat. 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona