DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE "BASZTA"

KUL w Stalowej Woli

 

Bieżące informacje na temat naszej wspólnoty i jej działaności zob. www.parafiaakademicka.pl


Stalowa Wola - Nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej-  5 kwietnia 2009 r.

dsc03467_400  
                                                       

Czym jest DA?


Jest to bogactwo różnorodności osób, ich talentów i charyzmatów w służbie Bogu oraz człowiekowi.
Podkreślając znaczenie zdobywanej mądrości ludzkiej (formacji intelektualnej), nie wolno pomijać formacji ludzkiej i duchowej. Dar wiary domaga się swej kontynuacji i pogłębiania. DA stwarza klimat do rozwoju tego daru poprzez życie sakramentalne, spotkania formacyjne w poszczególnych grupach, wspólne pielgrzymki i wyjazdy, ale i normalne przebywanie z sobą oraz rozmowy.

Formy pracy DA

- Eucharystia i nabożeństwa

 

Eucharystia jest źródłem, a Kościół żyje z Eucharystii. W kaplicy akademickiej p.w. św. Jadwigi Królowej od poniedziałku do piątku można uczestniczyć we Mszy świętej o godz. 19.30, w sobotę o godz. 8.00 a w niedziele o godz. 8.00 i 12.00. Można uczyć się Mądrości Bożej na kolanach, biorąc udział w nabożeństwach majowych i październikowych.
dscf1001_400 

- Praca w poszczególnych grupach

Cenimy inicjatywę oddolną. Nie wszystko musi się dokonywać na komendę i „wyrwanie do odpowiedzi". Od paru lat istnieją w naszym DA następujące grupy (które nie wyczerpują wszystkich możliwości braci studenckiej!):

1. Grupa ministrantów i lektorów - każdy potrafi czytać, nie trzeba być już lektorem czy ministrantem, żeby dołączyć do tej grupy. Liczą się chęci i pragnienie służenia przy ołtarzu. To wielki przywilej być tak blisko tajemnicy, która dokonuje się na ołtarzu.

2. Schola akademicka - to dla tych, którzy chcą chwalić Boga śpiewem. Nie chcą zakopać swoich talentów, ale zrobić z nich użytek na chwałę Bożą i pożytek ludzki.

 

 

dscf1026_400

 

 

Schola akademicka podczas rekolekcji adwentowych  - 08.12.2008 r. 

 

 

 3. Grupa Wolontariatu AGAPE - to zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących (dzieci z domów dziecka, rezydentów domów pomocy społecznej, rodzin wielodzietnych i indywidualnych osób, którym posługa samarytańska jest nieodzowna). To „wyobraźnia miłosierdzia" tak mocno podkreślana przez Sługę Bożego Jana Pawła II.

 

 

dscf0955_400 Akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

 

 

Mikołaj 2008 w Domu Dziecka dscf0977_400

 

 

4. Grupa misyjno-modlitewna - wspierająca działalność misyjną i „zaplecze duchowe" wielu podejmowanych inicjatyw. Wraz ze Scholą animuje czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu.
dsc02419_581

 

 

5. Krąg biblijny - echo Słowa Bożego w moim życiu.

 

 

jp_ii_054_370

 

 

6. Grupa dekoracyjna - troska o estetykę kaplicy, wystrój kwiatowy i przygotowywanie gazetki DA znajdującej się w przedsionku kaplicy.

 

 

100_7625_400

 

 

 

Autor: Rafał Olko
Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012, godz. 22:02 - Mariusz Kozłowski