Bezpieczeństwo narodowe - nowy kierunek studiów w Stalowej WoliBezpieczeństwo narodowe – studia I i II stopnia nowym kierunkiem w ofercie Filii KUL w Stalowej Woli. Rozpoczął się nabór w trybie wolnym. – Każdego roku bezpieczeństwo narodowe cieszy się w Lublinie popularnością wśród kandydatów, mam nadzieję, że również w Stalowej Woli studia te zainteresują kandydatów – mówi dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL.


Zgoda uzyskana na prowadzenie kierunku bezpieczeństwo narodowe w Stalowej Woli dotyczy studiów o profilu praktycznym, dlatego obok kadry badawczo-dydaktycznej zajęcia będą prowadzone także przez praktyków, a praktyki zawodowe zostaną rozłożone na poszczególne semestry nauki. - Dobór miejsc praktyk w najbliższym otoczeniu siedziby Filii KUL w Stalowej Woli umożliwi równoległe prowadzenie zajęć dydaktycznych i praktyk tak, aby studenci mogli konfrontować wiedzę teoretyczną z jej profesjonalnym zastosowaniem – tłumaczy dr hab. Agnieszka Łukasik – Turecka.


W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe realizujemy od 2013 roku. Programowo są one oparte na idei kształcenia interdyscyplinarnego, odpowiadającej na zapotrzebowanie rynku pracy, w szczególności w zakresie rozwoju instytucji, społeczeństwa obywatelskiego oraz członkostwa Polski w NATO, Unii Europejskiej i innych organizacjach międzynarodowych.

 

Administracja - nowy kierunek w Stalowej WoliOd października w Filii KUL w Stalowej Woli będzie można także studiować administrację.

Administracja jest kierunkiem przygotowującym do pracy w administracji publicznej - rządowej, samorządowej oraz skarbowej. Pozwala także na samodzielne prowadzenie działalności oraz stosowanie prawa w instytucjach niepublicznych – sferze biznesu oraz organizacji społecznych.


Mamy  nadzieję, że w najbliższym czasie w Filii KUL w Stalowej Woli ruszą również nauki o rodzinie. To dobra wiadomość dla tych kandydatów, którzy zamierzają studiować w rodzinnych stronach, a zależy im na jakości kształcenia.

Szczegóły na stronie kandydat.kul.pl

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021, godz. 09:03 - Leszek Wojtowicz