Aktualności

Wystawa „Ars Longa Vita Brevis”

„Ars Longa Vita Brevis” to tytuł wystawy znanej lubelskiej malarki i absolwentki KUL Krystyny Głowniak, którą będzie można zobaczyć w Kolegium Norwidianum KUL. Jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych, zbiorach uniwersyteckich i muzealnych. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 stycznia 2022 o godz. 16.00.

Krystyna Głowniak to znana lubelska malarka, absolwentka historii sztuki KUL i polonistyki UMCS, a także – co w kontekście niniejszej wystawy jest szczególnie ważne – studiów podyplomowych na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Pracując w Zespole Szkół Plastycznych im. Cyprana Kamila Norwida, także jako wieloletni dyrektor tej placówki, wychowała kilka pokoleń artystów. Krystyna Głowniak uhonorowana została tytułem Zasłużonej dla Kultury Polskiej.
Prace artystki znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych, zbiorachWystawa „Ars Longa Vita Brevis” uniwersyteckich i muzealnych – m.in. w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, w muzeach farmacji w Lublinie i w Krakowie, a także w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Jej prace pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych – m.in. w Pałacu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie, w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, w Muzeum Miasta Łodzi, w lubelskiej Galerii Wirydarz, w Domu Polskim w Brukseli oraz w Galerii pod Złotym Dachem w Innsbrucku.
Artystka prowadzi autorskie studio „ Malarnia” na rynku Starego Miasta w Lublinie, gdzie organizuje spotkania m.in. z młodzieżą i seniorami.