Filia KUL w Stalowej Woli znalazła się wśród uczelni wyższych, które otrzymały wsparcie z budżetu samorządu Województwa Podkarpackiego na zakupy inwestycyjne. Dzięki dotacji, do Filii trafi interaktywny manekin szkoleniowy spełniający wymagania szkoleń z zakresu zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS).

Umowy z rektorami oraz przedstawicielami uczelni podpisali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Piotr Pilch. Filię KUL reprezentowała dr Joanna Dyrda-Muskus, pełnomocnik rektora ds. Filii KUL w Stalowej Woli. – W ofercie studiów mamy aktualnie cztery kierunki. To dietetyka, nauki o rodzinie, administracja oraz bezpieczeństwo narodowe. Uzyskana dotacja pozwoli nam na zakup profesjonalnego sprzętu, który będzie wykorzystywany przez studentów. Naszym celem jest zapewnienie im jak najlepszych warunków kształcenia – podkreśla dr Joanna Dyrda-Muskus.

Wnioski o dofinansowanie złożyło 11 uczelni. Wszystkie zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisję, która pod uwagę brała m.in. zgodność przedsięwzięcia z celami wynikającymi ze Strategii Rozwoju Województwa – Podkarpackie 2030, potrzebami rynku pracy, powiązanie z powstaniem lub rozwojem nowego kierunku oraz prowadzeniem działalności naukowej lub badawczo – rozwojowej.

 

Autor: Adam Garbacz
Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022, godz. 15:28 - Adam Garbacz