„Baw się jak w Irlandii” – Obchody Dnia Św. Patryka na KUL

sw_patrykKatedra Filologii Celtyckiej we współpracy z Ambasadą Irlandii oraz Fundacją Kultury Irlandzkiej serdecznie zapraszają na obchody Dnia Św. Patryka (14-18 marca 2017 r.), które są częścią ogólnopolskiego Festiwalu Świętego Patryka odbywającego się pod patronatem Ambasady Irlandii pod hasłem „Baw się jak w Irlandii”.
 
dni irlandzkie 2017
Program tegorocznych Dni na KUL zawiera cztery prelekcje, warsztaty języka irlandzkiego i walijskiego, warsztaty tańca irlandzkiego oraz zwiedzanie wystawy w Atrium Collegium Norwidianum pt. „Dawniej obcy dziś sąsiedzi. Polsko-irlandzkie spotkania na przestrzeni wieków”.
Pracownicy Katedry Filologii Celtyckiej oraz studenci z Koła Naukowego Instytutu Filologii Angielskiej aktywnie włączyli się również w organizację licznych prelekcji, które odbędą się w dniach 14-16 marca w Centrum Brytyjskim, UMCS.
Niewątpliwą atrakcją odchodów Dnia Św. Patryka w Lublinie są koncerty zespołów Sauin oraz Carrantuohill (17-18 marca – Irish pub „U Szewca”).

W ostatnich latach w ramach kampanii Global Greening 17 marca podświetlane są na zielono znane budowle na całym świecie – m.in. wieża Eiffla, Piramidy, Opera w Sydney i Empire State Building. W tym roku Global Greening zawita również na naszą uczelnię i na zielono zostanie podświetlona fasada Gmachu Głównego oraz Kościół Akademicki.

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017, godz. 08:50 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2017-03-06